Homme toimub Narvas Linda 2 keskuses loomeinkubaatori OBJEKT visioonihommik president Kersti Kaljulaidiga

Homme, reedel, 4. oktoobril toimub Narvas kultuuri- ja ettevõtluskeskuse Linda 2 loomeinkubaatoris OBJEKT novaatorluse ja Ida-Virumaa arengu teemaline visioonihommik. Oma mõtteid jagab visioonihommikul Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid koos Narva linnapea Aleksei Jevgrafovi ning Linda 2  kultuuri- ja ettevõtluskeskuse asutaja Allan Kaldojaga.

Kell 8.30–9.20 toimuvat arutelu „Innovatsioon ja Ida-Virumaa areng“ saab veebiülekande vahendusel jälgida rahvusringhäälingu portaalis ERR.ee (link). 


OBJEKTi visioonihommiku ajakava:

8.30–9.20 Arutelu: „Innovatsioon ja Ida-Virumaa areng“
Vestlevad president Kersti Kaljulaid, Narva linnapea Aleksei Jevgrafov, Linda 2 asutaja Allan Kaldoja
Moderaator: Jüri Nikolajev (ERR)

9.30–10.30 „Milleks on meil vaja loomeinkubaatorit?“
Ajakirjanike ja osalejate küsimustele vastavad OBJEKTi asutajad Jana Pavlenkova ja Anton Ossipovski ning inkubandid


2016. aastal loodud loomeinkubaator OBJEKT on ainulaadne terves Eestis, pakkudes  mitmekülgseid kaasaegse loomemajanduse ja ettevõtluse edendamise teenuseid mitte ainult kohalikul ja regionaalsel tasandil, vaid ka üle Baltimaade. Tegu on hästivarustatud multimeedia keskuse ning Eesti peamisi iduettevõtluse ja loomemajandunduse tugistruktuure koondava platvormiga, mis pakub arendusprogramme nii alles alustavatele kui ka juba tegutsevatele ettevõtjatele ning erinevaid tööpraktikaid, meistriklasse ja seminare kõigile eagruppidele, kaasates juhendajate ja mentoritena Eesti ning naaberriikide parimaid eksperte.

OBJEKTi abil on hoo sisse saanud üle 15 firma ning ellu on viidud muuhulgas moebrändide programm Creative Narva, etenduskunstide programmi TEATRIKUS ja audiovisuaalmeedia TV Beats arendusprogramme. Algaval hooajal on loomeinkubaatori kavas muuhulgas täiskasvanute teenusdisaini meistriklass ja loomemajanduse seminarid, iduettevõtluse programm Spinner noortele ning tänavu suvel käivitunud animatsiooni, videotöötluse ja  programmeerimise laager Tech Heroes lastele. Loomemajandus- ja idufirmadele pakutakse personaalset mentorlust ning suurettevõtjatele partnerlust novaatorluse ja digitaliseerimise juurutamisel. Käivitub ka koostöös Baltikumi suurima kiirendiga Startup Wise Guys väljatöötatud programm Boost North, mis toetab alustavate ettevõtete arengut mitmekesiste teadmiste, kogemuste ja rahvusvaheliste kontaktidega.

OBJEKTi moodsa multimeediakeskuse varustuses on nii VR kui ka motion capture tehnika, interaktiivsed projektsioonid, animatsiooni, 3D modelleerimise ja järelproduktsiooni tööjaamad ning küberspordi areen. 

Loomeinkubaatori OBJEKT SA kaasasutajateks on Ida-Viru Loomemajanduskeskus, Vaba Lava SA, Eesti digikeskus Digix, S.H.A.R.K. Animationem studio. Lisainfo: objekt.is/e

Visioonihommiku läbiviimist toetatakse Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) raames Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Üritus Facebookis:
https://www.facebook.com/events/970703123276744