Uudised

Kumu öö 2010. 4. Juunil

Kuupäev

Nagu juba heaks traditsiooniks on saanud, avab ka sel aastal suvehooaja muusika- ja visuaalkunstifestival Kumu ÖÖ. Tiheda muusikaprogrammiga peoõhtu ootab öisesse Kumusse ligi 2000 muusika- ja kunstisõpra. Üheks ööks aastas muutub Kumu Kunstimuusem elevusest sumisevaks muusikapeoks, kus lavad, baarid ja bändid ning muusikahelid kaikumas läbi väärika Kumu aatriumi.

Siit samast leiad kõige värskema info ajakava ja artistide kohta

21:00 avame uksed

Pealava fuajees:

22:00 Iiris
22:45 Wildbirds & Peacedrums
23:45 Shogun Kunitoki
01:00 Opium Flirt
02:00 Mungolian Jetset

Auditoorium:

22:15 Free Tallinn Trio
23:15 Riho Sibul ja Robert Jürjendal
00:30 the Whale Watching Tour
02:00 Id Rev

04:00 Afterpartyle!

KUMU ÖÖ afterparty toimub Von Krahlis – baaris ja päikeseterrassil koos hommikugrilliga!
Kumu ÖÖ piletiga 50.-

Peale seda after-afterparty Balous!

KUMU ÖÖ piletid on müügil Piletilevis ja Ticketpros hinnaga 250.- ja 295.- Kohapeal 295.-

Free Tallinn Trio liikmed on ebatavaliselt laia hääleulatusega laulja Anne-Liis Poll, klassikalise kooliga pianist Anto Pett ja jazz-kitarrist Jaak Sooäär. Nende muusikat võiks liigitada kaasaegseks improvisatsiooniliseks kammerooperiks, milles on ühtviisi tuntavad nii nüüdismuusika kui ka kaasaegse jazzi mõjud. Väga erinevatele taustadele vaatamata leiavad trio liikmed vabas improvisatsioonis kergesti ühise keele ning tulemus on täiesti eriline kaasaegne kõlamaailm, kus ei puudu ka rokilik energia.

Link: Myspace

Täpselt pool aastat enne 2010. aasta Kumu ÖÖd nägi ilmavalgust Id Rev’i album “Kuhu kadus joie de vivre“, mida lindistati viimase nelja aasta jooksul Soomes ja Eestis ning mis kriitikute sõnul suudab kokku segada muusika kõige brutaalsema ja kõige õrnema poole. Id Revi massiivsed, kaunid ja kohati naivistlikud helimaastikud koos mõjuvate tekstidega on bändile võitnud rohkelt uusi fänne ja muutnud iga nende kontserdi kohaliku undergroundi eriliseks sündmuseks.

Link: Myspace

Iiris on noor laulja-lugudekirjutaja, kellel on suured unistused. Viimase aasta on Iiris koos produtsendi ja kaasautorid, klassikaline klaver, elektroonilised helimaastikud, kaasakiskuvad meloodiad, juhuslik hullumeelsus, mõistmatu ilu, zombid, kassid ja ükssarvikud sulanduvad üheks tervikuks. Iiris osutus üheks edukamaks bändiks ka Tallinn Music Weekil ning pälvis maineka Skype auhinna, olles välisdelegaatide arvates lootustandev ja omanäoline artist.

Link: Myspace

Plahvatuslikku tantsu-live’i on oodata Norra psühhedeelse disko pundilt Mungolian Jet Set, kelle põhiliikmeks kuulus plaadikeerutaja ja helimanipulaatown Supersond hingekirja. Plaadil on koostöölugusid nii Mari Boine kui Lindströmiga ja albumit iseloomustab kommentaar: „külluslik helidemaailm, milles pidepunkte võrdluseks nii Brian Eno ja David Byrne’i albumiga „My Life in the Bush of Ghosts“ kui the Orbi legendaarse tantsuplaadiga „Orb’s Adventures Beyond the Ultraworld“.“

Link: Myspace

Opium Flirt on Tartu/Tallinna hüpnopopi grupp, kes andis 2010. mais välja suurepärase vastuvõtu osaliseks saanud albumi DejaVoodoo. Meelivangistavate showde poolest tuntud Opium Flirt kõneleb kuulajaga nii mentoriks animatsioonikunstnik Tencu ehk Andres Tenusaar.

Link: Myspace

Riho Sibula duoetteaste Robert Jürjendaliga annab võimaluse kuulata Riho Sibulat, kes tuttav imeilusatelt sooloplaatidelt „Must“  ning „Liblikas ja peegel“. Tõnis Kahu on kirjutanud Areenis: „Meie päralt on alati olnud tervelt kaks isesugust Riho Sibulat. Ja ainult üks neist laulab./…/ Sibulaga, kes mängib kitarri, on keerulisem. See kõne pole enam otsene, vaid kaunilt kaudne. Neil helidel siin justkui polekski maiseid toori. Ning isegi mürad neis komponeeringutes silitavad pehme, pärikarvalise vibratsiooniga.“ Sibulale sekundeerib Kumu ÖÖl kauaaegne koos-musitseerija – kitarrivirtuoos ja helikunstnik Robert Jürjendal, keda teame ka duost UMA.

Helsingis tegutsev Shogun Kunitoritelt.

Link: Myspace

See on Islandi plaadifirma Bedroom Community maailmas populaarsust koguv ja kriitikute poolt taevani kiidetud tuur, millega liituvad aegajalt erinevad plaadifirma liikmed. Tallinnasse saabuvad:

Valgeir Sigurdsson – oluline figuur Islandi muusikaelus ja Bedroom Community plaadifirma asutaja ja produtsent, kes rajas aastal 97 Reykjavikis kuulsa Greenhouse stuudio, on olnud Björki parem käsi 4 albumi salvestamisel ning kirjutanud muusika filmidele „Dancer in the Dark“, „Being John Malkovich“, Matthew Barney filmile ning hiljuti DocPoint festivali raames Eestis linastunud Islandi keskkonnadokumentaalile  „Dreamland“.

Sam Amidon on Ameerikast, Vermontist pärit laulja, lugudekirjutaja ja multiinstrumentalist, keda on võrreldud nii Nick Drake’i kui John Martiniga. Tema värskel albumil „I See the Sign“ astuvad üles Beth Orton ja tunnustatud noor Ameerika helilooja Nico Muhly, albumit kommenteerib muusikaajakiri Uncut: „See plaat loob imelise universumi, mis ei ole kaugel Sufjan Stevensi albumist „Michigan“

Daniel Bjarnason on Islandi helilooja ja dirigent, kes dirigeerib tihti Islandi ooperiteatrit ja sümfooniaorkestrit ning on tunnustatud Isafold kammerorkestri juht. Daniel Bjarnason töötas ka Sigus Rós’i eepilise Abbey Road lindistuse juures, kus dirigeeris London Sinfoniettat ja Londoni poistekoori.

Link: Bedroom Community

Wildbirds & Peacedrums on raskestimääratletav segu punk-bluus-vokaalist, jõulisest ja toorest perkussioonist, klassikalise kompositsiooni elementidest ja hingestatud esitusest. Neid kirjeldades on tihti komistatud nimede otsa nagu Björk ja PJ Havey. Duo nii muusikas kui elus – Mariam Wallentin ja Andreas Werliin hakkasid Göteborgi muusikaakadeemias õppides koos muusikat tegema, kuna neil sai kõrini end ümbritsevast konservatiivsest atmosfäärist. Kumu ÖÖl esitlevad nad oma uue albumi „Retina“ materjali, mis ilmumas plaadifirma alt the Leaf.

Link: Myspace

Näitus „Muutuv Maalikunst“, on omaette eksperimentaalne kunstiprojekt, kus suurem osa teoseid on valminud spetsiaalselt selleks näituseks. Näha võib aukartustäratavate mõõtmetega installatsiooni, erootilist tapeeti ja 20 meetri pikkust seinamaali, mis sündinud Eesti Kunstiakadeemia tudengite ühistööna. Kumu ÖÖ-l on näitusesaalis lisaks kunstiteostele oodata ka muusikalisi etteasteid Ki wa, Mihkel Kleisi / Edasi ja MArtiini poolt. 5. korruse kunstisaali näitusele „Muutuv Maalikunst“ viib taevatakso ehk ekspressbaar!

Kumu Ööle tuleb külla ka vahva peokonteiner! (Self Sustainable Party Container). MIMprojecti vapper meeskond Taavet Janseni juhtimisel on ehitanud endale oma ‘galerii’, oma ‘elektrijõujaama’ ja pea kogu vajaminev tehnika on ümberehitatud prügi. Konteiner on liikuv galerii ja jõujaama mootomaatbänd taustaks.

Link: mimproject.org

Mõned nädalad tagasi hakkas Facebookis kulutulena levima salapärane uudis Katusekinost! Müstikaloori veidi  avatakse esmakordselt Kumu ÖÖl, mil Katusekino näitab Kumu sisehoovis oma täispuhutavalt välikino hiidekraanilt koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga valitud paremikku viimaste aastate tudengi- ja lühifilmide festivali Sleepwalkersi programmist. KATUSEKINO on Eesti esimene regulaarne vabaõhu välikino linnasüdames, Viru Keskuse katuseterrassil. Nüüd saad Tallinna pilvepiiril vaadata väärtfilmivalikut, mis ulatub aegumatust filmiklassikast, keelatud dokkidest, skandaalsest kinost ning friigi- ja kultusfilmidest värskelt valminud linateosteni.

Link: katusekino.ee



Jaga
Kategooriad

Uusimad projektid

Efterklang (DK)

Näita rohkem