Patti Smith saabus Tallinnasse, kontsert ja allkirjasessioon Viru Keskuses täna

Patti Smith. Foto: Johanna Eenmaa

 

Täna, esmaspäeval, 21.juulil Tallinnas, Nordea Kontserdimajas üles astuv ameerika poeet ja rokilegend Patti Smith saabus pühapäeva pealelõunal Tallinnasse. Esmaspäeval kl 13.00 kohtub ta fännidega Viru Keskuse Rahva Raamatus ning annab kl 19.00 kontserdi Nordea Kontserdimajas.

Patti Smith saabus Eestisse koos oma bändiga, kus astuvad üles nii tema mõlemad lapsed Jesse ja Jackson Smith kui ka kaks Patti pikaajalist bändiliiget. Kontserdilt võib oodata nii tema kõige uuema albumi “Banga” materjali kui ka armastatud lugusid läbi aegade.

Pühapäeva pealelõunal antud pressikonverentsi raames jagas Patti Smith oma mõtteid nii muusika ja kultuuri rollist ühiskonnas kui iga indiviidi vastutusest inimkonna ees: “Kunsti roll on inspireerida, avada uksi, aidata meil mõelda ja inimestena kasvada, maailma muudavad aga inimesed. Ma soovin vaadelda inimesi terviklikult, ma ei soovi liigitada neid poliitikuteks, kunstnikeks või meelelahutajateks, me kõik peame tundma oma tegemistes vastutust inimkonna ees. Maailmas toimub palju sellist, mida ei ole meie võimuses muuta, olgu see siis seotud Gaza sektori küsimuste või Malaisia lennuki katastroofiga Ida-Ukrainas, me saame olla aga teadlikud.”

Täna, esmaspäeval, 21. juulil toimuvad Patti Smithi kontserdiga seoses järgnevad sündmused:

13.00 – 14.00 (mitte kl 12-13, nagu algselt teatatud!) Viru Keskuse Rahva Raamatus: avalik intervjuu Patti Smithiga, intervjueerib Janar Ala (Postimees), Patti Smith annab peale intervjuud ka raamatutele ja plaatidele autogramme ning kohtub fännidega. Tema raamat “Just Kids” ning valik albumeid ja kogumikke on kohapeal müügil.

18.00 avab Nordea Kontserdimaja uksed publikule, 19.00 on kontserdi algus. Soojendusesinejat ei ole. Piletid alates 30 eurost on saadaval nii Piletilevis kui Ticketpros.

Kontserdijärgsed peod toimuvad nii restoranis Sfäär, kus plaate mängivad Robert Linna ja Jon Mikiver kui ka Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM, Põhja pst. 35), kus erakordsed back-to-back vinüülplaadisetid hoolikalt valitud muusikavalikuga teevad pungilegend Villu Tamme, kunstnik-muusik Kiwa Noid ja Marke Poel.

Kontsert toimub Nordea Kontserdimajas Tallinnas Solaris keskuses, uksed avatakse esmaspäeval, 21.juulil 18.00, kontsert algab 19.00. Soojendusesinejat ei ole.

 Piletid hinnaga alates 30 eurot on müügil:

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/rock_ja_pop/patti-smith-usa-146453/

http://www.ticketpro.ee/jnp/music/1345645-patti-smith.html