Tallinn Music Week 2014

Aeg
27.–29. märts, 2014
Koht
Tallinn
Tüüp
Festival
Publik
22 900

Kuuendat korda toimunud festivalil Tallinn Music Week esines 227 artisti 22 858 muusikasõbrale ning ligi 800 delegaadile. Festivalikontserdid toimusid üle linna kokku 34 laval – klubides ning kontserdisaalides ja ka ootamatutes paikades asuvatel linnalavadel üle Tallinna.

Tallinn Music Weeki muusikatööstuse konverentsi avasid president Toomas Hendrik Ilves, TMW esitleja Nordea panga juhatuse esimees Andreas Laane ja festivali peakorraldaja Helen Sildna. Konverentsi külalisteks olid teiste hulgas Pussy Rioti liikmed, keda intervjueeris Vene kultuuriajakirjanik ja vabamõtleja Artemyi Troitsky, Eesti pop-täht Kerli, autoriõiguste spetsialist Robert Levine ja muusik ning raamatu “Yeah Yeah Yeah: The Story of Modern Pop” autor Bob Stanley

Konverentsidelegaatidena võttis sündmusest osa 813 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, kellest 506 olid välisriikidest ning 307 Eestist.

Jätkus eelmisel aastal debüüdi teinud laiemale publikule suunatud tasuta vestlusringide ja intervjuude sari “TMW jutud”, mille teemade ring hõlmas 90ndate populaarseid suvetuure, plaadifirma asutamise ja käigus hoidmise õppetunde kui ka intervjuud ühe konverentsi peakülalise Bob Stanleyga.

Esmakordselt avas uksed TMW pop-up restoran Disaini- ja arhitektuurigaleriis, mis oli avatud kolmapäevast laupäevani.

Festivali toetaja Skype’i poolt kuuendat aastat välja antava auhinna võitjaks valiti Tartust pärit indie-folk bänd Odd Hugo.