Tänavune Station Narva festival toimub 9.–11. septembril Kreenholmi kvartalis

Narvas viiendat korda aset leidva muusika- ja linnafestivali Station Narva tulipunktiks on sel aastal Kreenholmi kvartal. Alates tänasest on Piletilevis müügil soodushinnaga festivalipassid.

9.  ja 10. septembril muutuvad kaks ajaloolist Kreenholmi hoonet – Narva kunstiresidentuur (NART) ja Kreenholmi juhtkonnahoone – koos nende vahelise varjulise hooviga Station Narva ühendatud festivaliklubiks ja muusikahooviks.  

NART. Foto: Tõnu Tunnel

Station Narval esinevad nii rahvusvahelised artistid, üle Eesti tuntud tegijad kui ka Ida-Viru muusikud. Peaesinejad avalikustatakse juuli lõpus. Kreenholmi kvartalis, Gerassimovi pargis ja Narva Veneetsias leiavad aset ka päevased tasuta kontserdid ning kunstiresidentuuri suveprojektide esitlused. 

Modulshtein NARTi laval (TMW 2022). Foto: Patrik Tamm

Samuti kutsub festival taas seiklema Kulgu piirkonna paadigaraažides ehk Narva Veneetsias ning osa saama narvapärasest hommikusöögist ja BAZAR aruteludest. Loomeinkubaatoris OBJEKT toimub traditsiooniks saanud loomemajanduse ettevõtluspäev. 


50 esimest festivalipassi soodushinnaga 25 eurot on müügil Piletilevis, edaspidi maksab pass 35 eurot.

Festivalipass kehtib kõigil kontsertidel 9.–10. septembril. Päevapiletid tulevad müügile muusikaprogrammi väljakuulutamisel.

Station Narva toimumist toetavad Narva linn, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital ja Fortaco. 

Station Narva festivali korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Koostööpartnerid on Narva kunstiresidentuur (NART), Narva Gate, Art Club Ro-Ro, Narva loomeinkubaator OBJEKT, arutelupäev BAZAR.    

Aigel, Station Narva 2021. Foto: Ilja Smirnov

Station Narva 2022 muusikaprogrammi toimumispaikadest:

Narva kunstiresidentuur (NART) asub aadressil Joala 18 historitsistlikus stiilis villas kogupindalaga 1026 m², mis ehitati 19. sajandi lõpul Kreenholmi tehnilisele direktorile John Carrile residentsiks. Pärast Teist maailmasõda, kui sõjas kahjustada saanud hoone rekonstrueeriti, tegutsesid seal manufaktuuri kultuurimaja, raamatukogu ja lasteklubi. Hoones viimased 8 aastat tegutsenud kunstiresidentuur ühendab endas kõiki majal olnud kunagisi ülesandeid ― see on multifunktsionaalne elu- ja loomemaja, kultuurikeskus ja haridusasutus.

Kreenholmi juhtkonna hoone aadressil Joala 20 on 20. sajandi alguses Kreenholmi manufaktuuri haldusmajaks ehitatud neogooti- ja renessanss-stiili elementidega tellishoone, mis oli muuhulgas esimesi keskküttega maju Eestis. 

19. sajandil Kreenholmi saarele joa äärde rajatud manufaktuur oli toonase Vene impeeriumi suurim vabrik, mille ümbrusesse kujunes kompaktne tööstusarhitektuuri kompleks, kuhu kuulusid vabrik, veetornid, haigla, tööliste kasarmud, direktorite majad ja park. Hooned on ehitatud inglise stiilis, punasest tellisest. 

Teisipäeval, 28. juunil toimunud Narva linna kultuuritegijate vastuvõtul said audiovisuaalse kunsti valdkonnas Narva kultuuritegija 2022 tunnustuse nii Station Narva tiim kui ka festivali peakorraldaja Helen Sildna. Oleme tänulikud.