News

Armastatud Taani post-roki bänd Efterklang esineb Kadrioru lossi Lilleaias

Kuupäev


10. juulil annab Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias kontserdi Taani orkestraalne folk-elektroonika ansambel Efterklang. Piletid on alates tänasest müügil Piletilevis, esimesed sada piletit soodushinnaga 15€!

Lugudega “Modern Drift” ja “Apples” Eesti publiku südameid võitnud Efterklang külastab suvist Tallinna oma värskeima albumi “Piramida” (2012) esitlustuuri raames. Bänd esines Tallinnas viimati aastal 2010 ja Eesti publikul on nende südames eriline koht: “Seda õhtut Von Krahli baaris jääme me alati mäletama – lava oli pisike ja klubi oli pungil inimesi, kes olid nii rõõmsad ja tähelepanelikud. Sel õhtul tundsime tõelist joovastust muusika ühendavast jõust. Iga kord kui oleme Tallinnasse tulnud, armume sellesse linna ja sealsetesse inimestesse. Oleme bändiga siiralt rõõmsad, et saame tagasi tulla!” kommenteerib Efterklangi basskitarrist Rasmus Stolberg.

Mainekas muusikaportaal Pitchfork kirjeldab kokku neli täispikka albumit välja andnud kauni kõlaga post-rokkareid järgmiselt: “Efterklangi muusikas hetki, mil nad on mõjunud maailma võimsama popansamblina. Oma esimesel kahel albumil on see Taani punt loonud melodraamat, majesteetlikkust ja meloodiaid, mis küündivad indi-roki absoluutsesse tippu.”

Septembris 2012 ilmunud “Piramida” näol on tegemist bändi esimese triona salvestatud plaadiga peale trummari Thomas Husmeri lahkumist. Kogumik on inspireeritud kaugel Norra Svalbardi saarestikus asuvast Pyramiden-nimelisest mahajäetud endisest Nõukogude Liidu kaevandusasulast, kus Casper Clausen, Mads Brauer ja Rasmus Stolberg plaati lindistamas käisid. Põhjanabast 1000 km kaugusel asuvast kummituslinnast tõid muusikud kaasa 1000 erinevat linnamaastikul kogutud helisalvestust, mida kasutati “Piramida” lugude loomisel.


“Hakkasime avastama pille ja helisid, mis olid ka meie jaoks täiesti ootamatud,” kirjeldab muusika loomisprotsessi Rasmus Stolberg. Näiteks tühi õlipaak, mis sai hüüdnimeks Preili Põssa, ja mida on kuulda albumi avaloo “Hollow Mountain” alguses, ning klaasist lampide kõla laulus “Told To Be Fine”.

BBC arvustab albumit järgmiselt: “Kiikumine elegantse sünguse ja haavatud lootuste vahel on see, mis muudab “Piramida” nii võimsaks. Bändi eelnevatel albumitel võlus Efterklangi mängulisus, siin aga tegelevad nad julgelt tumedamate teemade ja meeleoludega, olles saavutanud bändina uue sügavuse ja põhjalikkuse, kuid mitte kunagi unustades neile alati iseloomulikku puudutuse kergust.”

“Piramida” sisaldab koostööd ka selliste tunnustatud klassikaliste heliloojatega nagu Missy Mazzoli (Kronos Quartet, Victoire), Karsten Fundal (Under Byen, Oh Land) ja Daniel Bjarnason (Sigur Ros, Mum). Plaadile järgnes rahvusvaheline kontsertide sari “The Piramida Concert”, kus trio esitas “Piramida” loomingut koos klassikalise muusika orkestritega maailma tippu kuuluvates kontsertsaalides, sh. Sydney ooperimajas, New Yorgi Metropolitan muuseumis ja Barbican kontserdisaalis Londonis.

10. juulil Tallinnas Kadrioru lossi Lilleias toimuva kontserdi piletid on müügil Piletilevis hinnaga 25€ ja 30€, esimesed 100 piletit hinnaga 15€! Uksed avatakse kl 19:00, kontsert algab kl 20:00.

Kontserdi korraldab Musiccase, partnerid ja toetajad on Nordic Hotel Forum, Viru Keskus ja Raadio 2.

Piletid:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/?concert=126913

Efterklang Promofotod:
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2013/05/EfterklanginPiramidabyAndreasKoefoed.jpg (foto: Andreas Koefoed)
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2013/05/Efterklang11-2012-byRasmusWengKarlsen.jpg (foto: Rasmus Weng Karlsen)
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2013/05/Efterklang5-2012-byRasmusWengKarlsen.jpg (foto: Rasmus Weng Karlsen)
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2013/05/Efterklang2-2012-byRasmusWengKarlsen.jpg (foto: Rasmus Weng Karlsen)
https://shiftworks.ee/wp-content/uploads/2023/02/Efterklang1-2012-byRasmusWengKarlsen1-scaled.jpg (foto: Rasmus Weng Karlsen)

“Hollow Mountain” (albumilt “Piramida”)
Hollow Mountain
“Apples” (albumilt “Piramida”)
Apples
“Modern Drift” (albumilt “Magic Chairs”)
Modern Drift

EFTERKLANG koduleht:
http://efterklang.net

EFTERKLANG Soundcloud:
https://soundcloud.com/efterklang

Lisainfo:
www.musiccase
info@musiccase

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem