Efterklangi dokumentaalfilm esilinastub Eestis järgmisel nädalal Katusekinos!

Nädala pärast esmaspäeval, 8. juulil kl 01:00 on kõik muusika- ja filmisõbrad oodatud öisele filmiseansile Viru Keskuse Katusekinos, kus linastub muusikadokumentaal “The Ghost of Piramida”, mis kõneleb järgmisel nädalal Eestisse saabuva Taani post-rock bändi Efterklang erakordsest ja pisut õõvastavast reisist Teravmägedele, Piramida kummituslinna. Sissepääs filmiseansile on tasuta, filmivaatajate vahel loositakse koha peal välja kaks pääset 10. juulil Kadrioru lossi Lilleaias toimuvale kontserdile.

“The Ghost of Piramida” (2012, režissöör Andreas Koefoed) jälgib kolme muusiku, Casper Clauseni, Mads Braueri ja Rasmus Stolbergi, helide aardejahti kaugel Norra Svalbardi saarestikus asuvas mahajäetud endises Nõukogude Liidu kaevandusasulas. Põhjanabast 1000 km kaugusel asuv  Piramida kummituslinn on inimeste poolt hüljatud paik, täis lagunevaid paneelmaju ja varemeid, mis kõnelevad aegadest ja elust, mis seal kunagi valitses. 1946. aastal alustas vene firma Arktikugol ambitsioonikat linnaehitusprojekti Teravmägedel, Pyramidenis. Kõik pidi laevadega kohale toodama, sest kohapeal oli peale jääkarude ja rebaste ainult sütt, kive ja jääd. Rajati võimlad, ujula, kultuurimaja, kool, lastead ning isegi endiselt oma paigal seisev maailma põhjapoolseim Lenini kuju. Hiilgeaegadel elas seal üle 1000 elaniku, aastal 1998 jäeti aga linn lõplikult maha. Film jutustab paralleelselt kahte lugu – kummituslinna sünnilugu ja Efterklangi Piramida-helide otsingut.

“Piramida linnakesse sõitsime väikse kummipaadiga. See oli ühtaegu vapustav ja õudne sõit, sest reis mis oleks pidanud kestma tunni võttis 3 tundi ja selle ajaga saime läbimärjaks Põhja-Jäämere külmadest lainetest. Meil oli tõsine hirm, et kogu tulek osutub mõttetuks ja tehnika enam ei tööta. Peale ülessoojenemist saime aru, et vau, see ongi meie uue albumi tegemise esimene päev, et me oleme tulnud siia maailmalõpulinna ja me hakkame nagu hullud tööle oma uue albumiga,” kommenteeris Rasmus Stolberg intervjuus Kaarel Kuurmaale 27. juuni Eesti Ekspressis.

Saarel kogetust sündis bändi värskeim album „Piramida“ (2012), mille raames Efterklang suvist Tallinna külastab.

„The Ghost of Piramida“ esilinastus novembris 2012 maailma suurimal dokumentaalfilmide festivalil IDFA Amsterdamis, film valiti aasta kolme parima muusikafilmi hulka.

Esmaspäeval, 8. juulil kl 01:00 “The Ghost of Piramida” linastus Katusekinos, TASUTA

Kolmapäeval, 10. juulil Kadrioru lossi Lilleaias kl 20:00 Odd Hugo, 21:00 Efterklang

Kontserdipiletid on müügil Piletilevis hinnaga 25€ ja 30€.

Piletilink: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/?concert=126913

Kontserdi korraldab Musiccase OÜ, koostööpartnerid Nordic Hotel Forum, Viru Keskus, Rada7, Raadio2, Katusekino.

LISAINFO:

Katusekino juuli programm:

http://www.katusekino.ee/et/programm/juuli-2013.html

Rasmus Stolbergi intervjuu Kaarel Kuurmaale: “Muusika maailma jäiselt servalt”, Eesti Ekspress, 27.06.2013:

http://www.ekspress.ee/news/areen/uudised/muusika-maailma-jaiselt-servalt.d?id=66351646

“The Ghost of Piramida” – fotod filmimisest:

http://www.theghostofpiramida.com/photography/

“The Ghost of Piramida” treiler:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Iel9NAfjwAs#at=13

“The Ghost of Piramida” veebileht:

http://www.theghostofpiramida.com/

Efterklang veebileht:

http://www.efterklang.net/

Odd Hugo Soundcloud:

https://soundcloud.com/oddhugo

Kontakt:

Kerli Kehman

kerli@musiccase

www.musiccase