News

Efterklangi Tallinna kontserdi erikülaline on Odd Hugo

Kuupäev


Kadrioru lossi Lilleaias 10. juulil toimuva Taani post-roki bändi Efterklang kontserdi juhatab sisse kiirelt populaarsust koguv Eesti indi-folgi kollektiiv Odd Hugo.

Möödunud aasta augustis loodud Tartu bändi Odd Hugo siiras ja vahetu suhtlusviis, ehe ja sütitav lavaline olek ning kohati balkani, kohati americana muusika mõjutustega helikeel, mis kombineerib mänglevalt nii bluesi, indirokki kui folki, on saanud sooja vastuvõtu osaliseks nii kohaliku publiku kui ka rahvusvahelise muusikapressi poolt. Tänavuse Tallinn Music Week festivali Skype’i auhinna hääletusel jõudis bänd esikolmikusse nii muusikaproffide kui publiku poolt antud häältega, tõustes festivalikülaliste üheks kindlaks favoriidiks.

Inglise veebiajakiri The Line of Best Fit kirjeldab neid: “Viieliikmeline Odd Hugo, kes näib julgelt astuvat Ewert and the Two Dragonsi jälgedes, pakub kuulajatele äraspidist indi-folki. Lugudes nagu “These Grey Fields” on midagi tuttavlikku, aga ka midagi päris värsket. Beiruti fännidele peaksid meelejärgi olema bändi puhkpillirikkad aranžeeringud.”


Odd Hugo tormiliselt alanud aasta kulmineerus esikalbumi „ODD HUGO“ ilmumisega mais 2013, käimas on nende kontserttuur Lätis, Leedus, Ungaris ja Saksamaal, kus astutakse üles ka suurfestivalil Fusion. Samuti astub Odd Hugo üles tänavusel Positivus festivalil Läti plaadifirma I Love You poolt kureeritud laval. Veebiajakiri The Baltic Scene kirjeldab bändi debüütplaati järgmiselt: „Kui see oleks muusikaline essee, siis selles oleks paar kirjaviga, mõned tindiplekid ja mõned kergelt viltused read. See bänd keskendub rohkem tõelise tunde loomisele kui nootide täpsele tabamisele; energia, mida nad kiirgavad ja pingevaba olek, millega nad köidavad oma publikut live esinemistel, tundub olevat olemas ka sellel albumil.”

Bänd kommenteerib oma ülesastumist koos Efterklangiga järgmiselt: „Meil on ülimalt hea meel jagada lava Efterklangi poistega. Tegemist on suurepäraste artistidega, kes on välja töötanud oma helikeele – põhjamaiselt sügavapõhjaline ent ilusakõlaline muusika. Trummide eepiline kõlamaastik, kuhu eksivad tahtlikult ka plaksud, tamburiin, vaskpillid ja klaver – selline on Efterklangi live, mis ei jäta mitte kunagi kedagi tuimaks. Esinemispaik on samuti intrigeeriv, mängime seal esimest korda. Usume, et kohale tulnud publik saab võimsa kontsertelamuse.“

Kontserdi ajakava:
Kolmapäeval, 10. juulil Kadrioru lossi Lilleaias (Weizenbergi 37)
19:00 – avame uksed publikule
20:00 – 20:30 Odd Hugo
21:00 – 22:30 Efterklang

Kontserdi piletid on müügil Piletilevis hinnaga 25€ ja 30€. Kontserdil on müügil Efterklang ja Odd Hugo plaadid, arveldamine sularahas.

Kontserdi korraldab Musiccase OÜ, koostööpartnerid Nordic Hotel Forum, Viru Keskus, Rada7, Raadio2.

Piletilink:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/?concert=126913

Odd Hugo Facebook:
www.facebook.com/oddhugoband

Odd Hugo Soundcloud:
www.soundcloud.com/oddhugo

The Baltic Scene arvustus “ODD HUGO” plaadile:
http://www.thebalticscene.eu/odd-hugo-odd-hugo/

Intervjuu veebiajakirjale “Estonian World”
http://tmw.ee/thumbnail.php?type=artistlarge&id=1352363839.jpg

http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2013/05/Efterklang2-2012-byRasmusWengKarlsen.jpg (foto: Rasmus Weng Karlsen)
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2013/05/Efterklang1-2012-byRasmusWengKarlsen1.jpg (foto: Rasmus Weng Karlsen)

Lisainfo:
www.musiccase
info@musiccase

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem