News

Tune-Yards juba täna Tallinnas! Kell 16:00 tasuta minikontsert Rahva Raamatus, kell 20:00 täispikk etteaste klubis Sinilind.

Kuupäev

tuneyards_rahvaraamat
Täna, 17. novembril Tallinnas klubis Sinilind esinev USA alternatiivpopi bänd Tune-Yards kohtub õhtuse kontserdi eel Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses fännide ja ajakirjanikega. Kell 16-00-16.45 togramme.

Intervjuu ja allkirjasessioon on avatud kõigile huvilistele. Vestlust Tune-Yardsi juhtfiguuri Merrill Garbusega juhib Raadio2 saatejuht Maarja Merivoo-Parro. Kaupluses on müügil ka kõik Tune-Yardsi albumid, neist viimased kaks – „Nikki Nack“ (2014) ja “w h o k i l l” (2011) – ka vinüülina.

Tänaseks kolm kauamängivat albumit välja andnud Tune-Yardsi helikeeles annavad tooni Keenias ja Haiitil läbitud afropopi koolitus ning seikluslike rütmijoonistega ühendatud R&B ja folgi sugemed. Bändi asutaja ja eesliini-tüdruk, ekstravagantse imagoga Merrill Garbus on lisaks muusikaloomele tegutsenud ka nukunäitlejana ning karastunud anarhistlikus protestiliikumises.

Tune-Yardsi eelmine album, aastal 2011 ilmunud “w h o k i l l”, valiti USA mõjukaimas kriitikute küsitluses väljaandes Village Voice aasta parimaks heliplaadiks ning ka nende tänavu kevadel ilmunud kolmandat kauamängivat „Nikki Nack“ on muusikakriitika kõrgelt hinnanud. Plaadi produktsiooni eest vastutasid teiste seas R&B kõrgliiga mehed Malay (Frank Ocean, Alicia Keys, Big Boi) ning John Hill (Rihanna, Shakira, M.I.A.).

„Oma tänavusel plaadil teadsin täpselt, mida kuulda tahan ja kuidas. On palju bände, kelle puhul sa tunned, et nad ei muutu järjest lihvitumaks, vaid kõlavad nii, nagu lugude iseloom seda nõuab, kes eelistavadk lo-fi salvestamist. Ma ei tahtnud ise ka kaua aega muud proovida, kuid nüüd arvan, et olen parem muusik tänu korralikumale stuudiokogemusele. Aga eks igaühele oma,“ selgitas Merrill Garbus ajakirjanik Mart Niinestele tänases Eesti Päevalehes ilmunud intervjuus.

Kontserdi erikülaline, filosoofiadoktor astub Sinilinnus üles vähendatud koosseisus otsingulise triona, segades kokku koduseid kompositsioone ja lavalisi improvisatsioone.

Kontsert tor astub lavale kl 21.00 ja Tune-Yards kl 22.00. Piletid hinnaga 22 eurot on müügil Piletilevis ja kohapeal.

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/tune-yards-usa-albumi-nikki-nack-esitlustuur-153755/

Kontserti toetavad Bushmills viski, Nordic Hotel Forum, Viru Keskus.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jbiFcPhccu8[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9OAN44t8inQ[/youtube]


Lisainfo
:

USA alternatiivpopi bänd Tune-Yards esineb 17. novembril Tallinnas klubis Sinilind.
http://tune-yards.com/
Jaga

Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem