Euroopa Komisjoni muusikavaldkonna konverentsi „Euroopa muusika ökosüsteemi väljakutsed, vajadused ja võimalused” koordineerimine

Kuupäev

Location

Brussels

Photo: Valentyna Rostovikova, Pixelshake

Euroopa Komisjoni muusikavaldkonna konverentsi viisid läbi Shiftworks / TMW, Eurosonic Noorderslag, East European Music Conference, Linecheck, MaMA ja Reeperbahn Festival.

Iliana Ivanova, Euroopa innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik:
„Leiame end väga olulisest momendist. Nagu te teate, algavad järgmise pikaajalise ELi eelarve ja programmide arutelud kohe, kui uus parlament on valitud ja uus komisjon ametisse astunud. Ja on väga oluline, et sektori hääl kostuks,” ütles volinik oma avakõnes. Ta märkis, et kui vaataksime numbreid, näeksime, kui oluline muusikasektor majanduse jaoks on, pakkudes tööd enam kui 2 miljonile inimesele ja panustades iga aasta üle 80 miljardi euro ELi majandusse.

Loetledes artistide tasustamist, keskkonnaprobleeme, õiglast juurdepääsu ja kaasatust ning artistide töötingimusi muusika ökosüsteemi peamisteks väljakutseteks, mida Music Moves Europe rahastamisvahendid aitavad sektoril ületada, tõstis volinik esile, et muusika kui universaalne keel võib aidata lahendada paljusid tänapäeva probleeme.

Iliana Ivanova, Euroopa innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik. Foto: Valentyna Rostovikova, Pixelshake

Euroopa Komisjoni muusikavaldkonna konverents 2024 toimus 22. veebruaril 2023. aastal Music Moves Europe (MME) algatuse all käivitatud komisjoni dialoogi raames muusikasektoriga. Ürituse eesmärk oli käsitleda väljakutseid ja vajadusi ning Euroopa muusika ökosüsteemi uusi võimalusi ja konkurentsieeliseid. Koos liikmesriikide ja ELi institutsioonide esindajatega arutasid sektori esindajad, kuidas muusika ökosüsteemi poliitiliste sammude, regulatiivsete meetmete, rahastamise ja dialoogi hõlbustamise kaudu toetada saab.

Koos Euroopa Parlamendi liikmete, Euroopa Komisjoni ja ELi liikmesriikide esindajatega ning muusikasektori esindajatega kogunes esimesele Euroopa Komisjoni muusikavaldkonna konverentsile umbes 120 osalejat. Umbes 500 osalejat võtsid konverentsist osa otseülekande kaudu.

Konverents arutas sektori üldist ülesehitust muusika ökosüsteemina ning käsitles selle praeguseid suurimaid väljakutseid ja võimalusi, sealhulgas tehnoloogilist muutust läbi tehisintellekti, voogedastuse reformi ja artistide tasustamist, samuti muusikasektori jätkusuutlikku rahastamist ja kliimamuutuste mõju.

Esitleti mitmeid Euroopa Komisjoni rahastatud projekte, mis on nende teemadega seotud, rõhutades sektori võimalusi ühistegevuseks nendes valdkondades.

Intensiivne diskussioon ja ekspertteadmiste jagamine leidis osalejate seas head vastukaja. Kogu päeva jooksul paistis selgelt silma sektori vajadus ja soov hoolimata prioriteetide erinevusest oma huve ühehäälselt esindada. Samal ajal on muusikasektoril palju pakkuda poliitikakujundajatele, et lahendada ühiskondlikke ja sotsiaalseid probleeme ning avaldada püsivat positiivset mõju.

Georg Häusler, Euroopa Komisjoni Kultuuri, Loovuse ja Spordi peadirektoraadi (DG EAC) direktor, võttis konverentsi kokku, rõhutades arutatud fookusteemasid. Ta käsitles artistide keerulisi töötingimusi, märkides, et enamikul artistidel on raske saavutada jätkusuutlikku karjääri. Ta arutles ka rikkuse ebavõrdse jaotuse ja sektori struktuuri puudumise üle. Häusler mainis tehisintellekti arenguga kaasnevaid ohte ja võimalusi, vajadust õigusaktide ja paremate reeglite järele voogedastuse puhul ning rohepöörde tähtsust. Ta rõhutas, et andmete haldamine on probleem nii muusikasektoris kui ka kogu kultuurisektoris; usaldusväärsed andmed on tugevate argumentide jaoks olulised ja andmete jagamise läbipaistvus on jätkuvalt probleem. Vaatamata neile väljakutsetele tõi ta esile sektori võime uuendusi teha ja kiiresti liikuda, mis näitab selle vastupidavust.

Georg Häusler, Euroopa Komisjoni Kultuuri, Loovuse ja Spordi peadirektoraadi (DG EAC) direktor

„Teie kätes on palju võimu, teil on midagi, mis poliitikutele meeldib – suur grupp noori inimesi, kellega te räägite. See on tõeliselt tähtis, sest enamik ELi küsimusi on mõeldud vanadele inimestele. Teil on suured platvormid noortega rääkimiseks – nii et palun tehke seda,” lõpetas Häusler.


Music Moves Europe projekti juht: DG EAC, Euroopa Komisjon
Lepingu täitja: Muusikakonverentside konsortsium (FoMC): Eurosonic Noorderslag, East European Music Conference, Linecheck, MaMA ja Reeperbahn Festival ning Shiftworks/TMW
Brüsseli konverentsi koordinaator: Shiftworks / TMW

Kogu galerii Shiftworksi Flickris. Kõigi fotode autor Valentyna Rostovikova, Pixelshake

Jaga
Categories
Portfoolio