Visioonivisiit Narva

Aeg
20. september, 2017
Koht
Narva
Tüüp
Visiit

Kultuuriminister Indrek Saare ja Narva linnapea Tarmo Tammiste eestvedamisel toimus  Eesti loomesektori esindajate visioonivisiit Narva. Ringkäigul osalesid ka Kreenholmi Manufaktuuri Rootsi omanikud ja mitmed suursaadikud Eestis. Delegatsiooni külaskäik oli jätk augusti lõpus toimunud visiidile Rootsi, kus kohtuti sealsete loomeettevõtjatega koostöö edendamiseks ja kontaktide vahetamiseks.

Visiidil viibis ka endine Rootsi rahandusminister Pär Nuder, Eesti idapoolseima linna arenguplaane tutvustasid lisaks kultuuriministrile Narva peaarhitekt Ivan Sergejev, tulevase Narva Loomelinnaku ning Vaba Lava etenduskunstide keskuse arhitekt Indrek Tiigi ja OÜ Narva Gate tegevjuht Jaanus Mikk. Lisaks rääkis endiste tööstusalade ümberkujundamisest ja selle rollist linnaosa arengus Põhja-Balti suurima loomemajanduse tõmbekeskuse Tallinna Telliskivi Loomelinnaku rajaja Jaanus Juss. Rahvusvahelise meedia ekspert Maris Hellrand aga analüüsis uue narratiivi vajalikkust Narva linna kuvandile ning Tallinn Music Weeki juht Helen Sildna avalikustas Narva linnafestivali plaanid 2018. aasta sügiseks.

Narva visiidi programm sündis koostöös Kultuuriministeeriumi, Narva linna, Tartu Ülikooli Narva Kolledži, Narva Loomelinnaku, Vaba Lava ja Shiftworksiga. Ettevõtmist toetas Integratsiooni Sihtasutus.

Loe lähemalt

Fotode autor Tõnu Tunnel