Uudised

Taani ansambel Efterklang esineb detsembris Paavli Kultuurivabrikus

Kuupäev

Efterklang by Søren Lynggaard

Eesti publiku südamed võitnud Taani ansambel Efterklang esineb 7. detsembril Tallinna Paavli Kultuurivabrikus oma 20. tegutsemisaastat tähistava Euroopa tuuri raames.

Piletid kontserdile tulevad Piletilevisse müüki homme, 21. märtsil kell 10. Esimestele kiirematele maksab pääse 30 eurot.

Koos uue tuurikavaga avalikustas Efterklang eile ka oma esimese muusikapala alates 2021. aastast. Tegu on singliga “Getting Reminders”, milles trompetit mängib Zach Condon (Beirut).
“”Getting Reminders” on kui valgussähvatus või tundevaling. Doominoefekt, mille käivitab mõni foto, sõna või põrkumine armastusega,” selgitab Efterklangi laulja Casper Clausen. “Tajun tumedat jõudu, mis rebib lahku maid ja kultuure ning sooviks selle looga endale meelde tuletada, et meie kõigi taga ja vahel laiuvad maastikud, millel saame vabalt ja lahkelt üksteisega kohtuda.”

Clauseni ja režissöör Søren Lynggaardi käe all on loole valminud ka muusikavideo, milles kunstipärasel moel elustuvad fotod Põhja-Makedooniast. Singel on ühtlasi osa auhinnatud režissööri Andreas Johnseni dokfilmist, mis jälgib Efterklangi seiklusi Põhja-Makedoonia, kus nad panid kohalikest kokku bändi, millega esineda kuulsa futuristliku iseseisvussõja monumendi Macedonium juures.

Efterklang, foto: Søren Lynggaard.

Aaastatuhande alguses Taanis kolme lapsepõlvesõbra Casper Clauseni, Mads Braueri ja Rasmus Stolbergi poolt asutatud ansambli nimi tähendab taani keeles “mälestust” või “järelkaja”. Lisaks Efterklangile on Tallinnas menukate kontsertidega esinenud ka bändi liikmete teine projekt Liima. 

Efterklangi atmosfääriline kõla ja elektroakustilised eksperimendid on toonud neile võrdlusi nii Sigur Rós’i kui ka biitlitega ning nende loominguliste mõjutajate seas on nii Talk Talk, Xiu Xiu ja Arvo Pärt kui ka filmimeistrid Werner Herzog ja Ingmar Bergman. Nende seitsmel albumil on kostnud keelpillid, puhkpillid, koorid ja Põhjanaba lähedal hüljatud kummituslinnas salvestatud väljahelid. Nad toovad kokku palju eri saunde, ent lõpp-produkt on muusika, mis ei torma ning milles on muusikaportaali Pitchfork sõnul “maailma võimsaima popansambli väärilisi hetki”.

Piletid 7. detsembril Paavli Kultuurivabrikus toimuvale Efterklangi kontserdile on alates homsest kell 10 müügil Piletilevis. Esimestele kiirematele maksab pilet 30 eurot, hiljem 39–50 eurot.

Kontserdi korraldavad Shiftworks OÜ ja Paavli Kultuurivabrik.

Lisainfo Efterklangi kodulehel.

Jaga
Kategooriad Märksõnad

Lähemalt projektist

Efterklang (DK)

Näita rohkem