News

11. juunil Alexela Kontserdimajas toimuva Rootsi indiefolgi artisti José Gonzáleze erikülaline on Duo Ruut

Kuupäev

Duo Ruut. Foto: Ergo Pajuväli
Duo Ruut. Foto: Ergo Pajuväli

11. juunil Tallinnas Alexela Kontserdimajas toimuva Rootsi indiefolgi artisti José Gonzáleze kontserdi juhatab sisse Duo Ruut

Duo Ruut. Foto: Ergo Pajuväli
Duo Ruut. Foto: Ergo Pajuväli

Kaks head sõpra Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane asusid 2017. aastal juhuste kokkusattumisel ühe rahvakandle taha istuma, tulemuseks üks viimaste aastate edukamaid Eesti pärimuse stiliseerijate kooslusi Duo Ruut. Vankumatut silmsidet hoides ja julgelt väljapoole kasti (ehk ruutu) mõeldes on nad iidse pilli raame omajagu painutanud ning sellest üha erimoelisemaid meloodiad, harmooniad ja rütme välja võlunud. Muuhulgas on kandle keeled saanud hoogu poognast ja selle kõlakastil on mänginud trummipulk. Erinevates toonides hingab ka duo pärimuskultuuri uueks loov kokkulaul.

Duo Ruudu esikalbum „Tuule sõnad“ pälvis Etnokulbid 2020 galal aasta debüütalbumi tiitli ning selle nimiloole NOËPi poolt loodud töötlus „Tuulte sõnad“ pälvis Raadio 2 2021. aasta remixi tiitli. Nad on esinenud üle ilma, muuhulgas folgiskene ühel mainekamal festivalil Celtic Connections Šotimaal ja Euroopa suurimal talendifestivalil Eurosonic Noorderslag. Tänavu on ees tuur Saksamaal ja Šveitsis ning esinemised mitmetes Euroopa linnades.

„Jagades sama kannelt, loob Duo Ruut silla Nico ja Ben Chasny drone-folgi vahele, minetamata kordagi meloodilisust,“ ütles Briti kultuuriportaal The Arts Desk nende nende tänavust Tallinn Music Weeki esinemist arvustades.

Eelseisval ülesastumisel kuuleb läbilõiget Duo Ruudu mulluse lühialbumi „Kulla kerguseks“ materjalist ja vanematest lugudest.

José González. Foto: Peter Toggeth, Mikel Cee Karlsson
José González. Foto: Peter Toggeth, Mikel Cee Karlsson

Kontserdi peaesineja, Argentiina päritolu Rootsi muusiku José Gonzáleze ühtaegu õrnad ja eepilised vokaalmeloodiad on talle toonud võrdlusi Nick Drake’i ja Paul Simoniga ning tema suurimate menukite seas on Joy Divisioni, Massive Attacki, Kylie Minogue’i ja The Knife’i cover’id. Tema muusika on kõlanud nii NBA legendist Michael Jordanist kõnelavas dokumentaalsarjas „The Last Dance“ kui ka auhinnatud videomängus „Red Dead Redemption“.

Alexela Kontserdimajas kõlab valdavalt Gonzáleze möödunud aasta septembris ilmunud neljanda stuudioalbumi „Local Valley” materjal. Albumit kannab muusiku kaubamärgiks kujunenud  pastoraalne helikeel, milles põhjamaine folktroonika kohtub Ladina-Ameerika ja Aafrika mõjudega. Muuhulgas laulab González plaadi videosinglil „El Invento” esmakordselt ka oma emakeeles hispaania keeles, nimetades seda ühtlasi oma karjääri üheks tipphetkeks. Muusikaajakiri Uncut tõstab samaväärsena esile albumi teist singlit „Visions” ning MOJO hinnagul on kogu uus plaat „ühtlaselt meeliülendav nauding”. Lisainfo

José Gonzáleze kontsert toimub Tallinnas Alexela Kontserdimajas 11. juunil 2022. Piletid hinnaga 35–55 eurot on müügil Piletilevis

Kontserdi ajakava:

18.00 Uksed avatud
19.00–19.30 Duo Ruut
20.00–21.30 José González

Lisainfo:

duoruut.ee
jose-gonzalez.com

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem