News

14. oktoobril esineb Eestis esimest korda Ameerika eksperimentaal-metali suurnimi Sunn O))).

Kuupäev

Esmaspäeval, 14. oktoobri lõpus ilmavalgust nägeva albumi „Pyroclasts“ muusikat. Kontserdi erikülaline on Saksa avangardkitarrist Caspar Brötzmann.

Kontserdi piletid hinnaga 35–65 eurot on müügil Piletilevi veebipoes ja müügipunktides üle Eesti.

1998. aastal Seattle’is kitarristi, produtsendi ja visuaalkunstniku Stephen O’Malley ning kitarristi Greg Andersoni loodud Sunn O))) monoliitseis helimassiivides sulanduvad drone, black metal, tume ambient ja mürarokk nüüdisklassika, džässi ja minimalismiga, läbivaiks tunnusjoonteks ülim valjus, äärmuslikult aeglane tempo ning selgelt määratletava rütmi ja meloodia puudumine. Romaanikirjanik John Wray on Sunn O))) muusikast osasaamise kogemust kirjeldanud kui „India raga kuulamist keset maavärinat”. Kontsertidel võimendab bänd oma muusika kummituslikku laengut pikkade esinemisrüüde ja tossupilvedega.

„Vene Teatri lühtrid igal juhul alla ei kuku,“ lubab ülima valjuse poolest kuulsa grupi liider Stephen O’Malley. „Meie tegevuse ümber on aja jooksul olnud palju müüte, et mis kõik inimeste ja objektidega juhtuda võib. Paljud neist on puudutanud inimeste füsioloogiaid. Aga ei, lühtrid alla ei kuku, pigem paneme oma vibratsioonidega need hiilgama.“

Raskemuusika žanripiire hägustava Sunn O))) loomingut tunnustavad nii müraroki kui ka eksperimentaalmuusika austajad. Nad on teinud koostööd nii Norra eksperimentaalmuusika kooslusega Ulver kui ka popi ja avangardi vaheliste stratosfääride pooljumalate Scott Walkeri ja Julian Cope’iga. Bändi krüptilise kirjapildiga nimi pärineb omaaegse võimendibrändi „Sunn“ logost, millel lisaks nimele oli kujutatud ring koos kolme paremale suunatud lainega.

Aprilikuus grupi kitarristi Greg Andersoni plaadileibli Southern Lord Records alt ilmunud ja kõrge kriitikaskoori pälvinud Sunn O))) kaheksas täispikk stuudioalbum „Life Metal” on selle loojate sõnul „alateadvuse soppides sobravate helide, aja ja energia manipulatsioon”. Album salvestati legendaarse Steve Albini Electrical Audio stuudios täisanaloogsel meetod Samantha Keely Smithi 19. sajandi romantismist ja 20. sajandi abstraktsest ekspressionismist mõjutatud maalid.

Juba 25. oktoobril näeb ilmavalgust Sunn O))) järjekordne kauamängiv album, „Pyroclasts”, mis koosneb neljast „Life Metal” sessiooni ajal salvestatud palast. Plaat on pühendatud tänavu meie seast lahkunud hardcore vokalisti Ron Guardipee, näitleja Kerstin Daley ja muusikaajaloo suurkuju Scott Walkeri mälestuseks.

Sunn O))) Tallinna kontserdi erikülalisena astub üles Saksa avangardkitarrist Caspar Brötzmann, kelle muusikat on kirjeldatud kui „pommi maandumisel vallanduvat metalli sulamise, tuletooraine (bluesi) muundamist millekski uudseks ja ootamatuks.

Sunn O))) ja Caspar Brötzmann Bass Totemi kontsert Tallinna Vene Teatris toobril 2019. Uksed kontserdile avatakse kell 19, kontsert algab kell 20.

Kontserdi piletid hinnaga 35–65 eurot on müügil Piletilevis. 
Korraldajad: Shiftworks OÜ ja Damn.Loud agentuur

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem