News

Station Narva 2021 festivali külastas 2297 inimest

Kuupäev

Station Narva 2021 pealava Hermanni linnuse Põhjaõuel. Foto: Svetlana Zaitseva
Station Narva 2021 pealava Hermanni linnuse Põhjaõuel. Foto: Svetlana Zaitseva

5.–7. augustil 2021 Narvas neljandat korda toimunud festival Station Narva festivali külastas kokku 2297 inimest. Tegu oli ühe esimese suurüritusega Eestis, kus loodi turvaline festivaliala, rakendades tervisepassi kontrolli ja kiirtestimist. Positiivseid teste kontrollis ei tuvastatud.

Station Narva 2021 pealava. Foto: Svetlana Zaitseva

Tänavuse Station Narva keskus oli esmakordselt Narva Muuseum koos ajaloolise Narva Hermanni Linnusega, kus 6. ja 7. augustil toimunud muusikaprogramm tõi mõlemal õhtul kohale ligi 1000 inimest. Festivalile pääsesid vaid vaktsineerimispassi või negatiivse Covid-19 testitulemusega inimesed. 53% külalisest osales tervisepassiga ja 47% kohapeal tehtud negatiivse tulemusega antigeeni kiirtestiga. Positiivseid teste kontrollis ei tuvastatud.

Muusikaprogrammi veerandsaja esineja seas oli artiste nii Eestist, Venemaalt, Soomest kui ka Inglismaalt, kust pärinesid festivali suurimad staarid, Põhjaõue pealava mõlema õhtu kavale punkti pannud klubimuusika ikoonid Roni Size ja A Guy Called Gerald. Nimekamate esinejate seas olid ka elektroonikaprodutsent Nathan Fake Inglismaalt, Tatari-Vene duo AIGEL ning Eesti muusika maestrod Sven Grünberg ja Vaiko Eplik ja Eliit. Kontserdid toimusid mõlemal ööl ka kultuuriklubis Ro-Ro. Otseülekandes vahendas muusikaõhtuid Raadio 2.

A Guy Called Gerald Station Narval. Foto: Tanel Tero

Ülimenukaks kujunesid laupäevased tuurid Narva ja Narva-Jõesuu vahelises Kudrukülas, kus omanäoliste daatšade omanikud jagasid külalistega suvilarõõme, aiasaaduseid, nutikaid kujundusnipe ja oma unistuste elu retsepte.

Kudruküla daatšatuur: Foto: Ilja Smirnov

Festivali raames toimus OBJEKTis tüdrukute tehnoloogialaager Unicorn Squad.

Station Narva külalistel oli võimalik osa saada ka ekskursioonidest Narva linnas ja Kreenholmi tööstuskompleksis, Narva Muuseumi Kunstigalerii näitustest, narvapärasest hommikusöögist VitaTiimi keskuses ja linnalava kontsertidest Dahlbergi laval, Joaoru vaateplatvormil ja jõetrammil “Caroline”.

“Tänavaraamatukogu” avamine. Foto: Aron Urb

Kommentaare Narva linna esindajatelt, festivali esinejatelt ja partneritelt

Narva linnapea Katri Raik:
“Milline linn ei tahaks endale üleriigiliselt, isegi rahvusvaheliselt olulist festivali! Narval see nüüd on. Neljandal toimumisaastal oli tunda, et kohalikud on Station Narva üles leidnud ja omaks võtnud. On väga oluline, et festivalil on tugev kohalik meeskond ning et festival teeb koostööd kohalike ettevõtete ja organisatsioonidega. Station Narva juured on seetõttu sügaval. Hindan Station Narva julgust, professionaalsust ja pidevat püüdlust veel paremini teha. Järjekindlus viib sihile!”

Narva Muuseumi juht Maria Smorževskihh-Smirnova:
“Narva Muuseum on varemgi olnud erinevate muusikaürituste võõrustajaks, kuid sellises mastaabis ja formaadis, mida pakkus Station Narva, oli see meie jaoks esmakordne kogemus. Muuseumi jaoks oli see julge samm, mis kujunes vägagi edukaks. Ruumid said festivali ajaks uue ilme: nii saalides kui vabaõhuplatsidel, kus kõigest õhkab ajalugu, kõlasid erinevad muusikastiilid ning valgusinstallatsioonid ja laseretendus andsid võimaluse Hermanni linnuse arhitektuuri uue nurga alt imetleda. Suurim edu seisnes minu hinnangul aga uskumatus õhkkonnas ja festivali kõrges kvaliteedis. Osalejatele pakuti lisaks muusikalistele ja gastronoomilistele elamustele ka erinevaid kultuurseid tegevusi, alustades ekskursioonidest ja lõpetades erinevate huvitavate aruteludega. Meil oli suur au Station Narva meeskonnaga koostööd teha. Loodan siiralt, et tulevikus ootab meid ees veel arvukalt kultuuri- ja muusikaprojekte.”

Integratsiooni Sihtasutuse juht Irene Käosaar:
“Station Narva on saanud osaks Narvast. Lisaks emotsioonile loob see siinsetele inimestele võimaluse panustada: oma loomingut näidata, ettevõtlikkust arendada, teeninduskvaliteeti tõsta. Festivali mitmekesine ülesehitus on just see, mis panustab Narva igapäevaellu. See ei ole festival, mis kestab kolm päeva, see on elulaad ja -stiil, mis aitab Narva kultuurielu rikastada. Räägime sageli noorte lahkumisest Narvast ning loomulikult, ei saa sellised festivalid üksi probleemi lahendada, kuid kindlasti on see nii mõnelegi noorele hea põhjus siia jääda, sest siin saab osa ägedatest asjadest.”

Laupäeval nii linnuse Põhjaõuel kui ka Joaoru linnalaval esinenud Vene-Tatari duole AIGEL oli tegu esimese pandeemia-ajastu kontserdiga välisiriigis ja ühtlasi esimese etteastega Narvas: “Kõik inimesed  naeratasid, neist õhkus nii palju head. Me tõesti ei oodanud nii sooja vastuvõttu, sest meil polnud aimugi, kui palju siin meie lugusid teatakse või meist aru saadakse. Vastuvõtt oli suurepärane. Meile väga meeldis siin!”

Station Narva kogukonnajuht ja BAZARi asutaja Valeria Lavrova:
“Hea, et tänavu tuli juba palju vähem selgitada, mis üldse on Station Narva. Meie inimesed juba teavad seda festivali. Enda jaoks avastasin, et selle tuum on kaks pealtnäha vastuolulist mõistet – eksperiment ja turvalisus. Siin katsetatakse alati millegi seninägematuga – toimumispaikadest programmiosade ja esinejateni  –, aga samal ajal on siin väga turvaline. Ma ei räägi isegi niivõrd tervisest ning kahtlemata aktuaalsetest sertifikaatidest ja QR-koodidest, kuivõrd festivali atmosfäärist ja korralduse läbimõeldusest. Olin ise seotud lisaks BAZARi korraldusele Kudruküla daatšatuuri ettevalmistusega. Kui algul olid daatšaomanikud pisut ettevaatlikud, siis tuuri päeval olid nad kõik suurepärases tujus ja hoos. See oli tõeliselt hingestatud kogemus!”

Station Narva programmipartnerist klubi Ro-Ro asutaja Roman Boiko sõnul on narvakate jõeäärne lemmikpaik aastaid Station Narvaga sarnases formaadis, ühendades muusika, kunsti,  mõnusa olengu ning elulised vestlused. “Sellise, Narvas ainulaadse lähenemise teenistuses on meil kõik alates programmist kuni töötajate valikuni. Station Narva näol leidsime endale tõelise kaasvõitleja – see festival katsetab igal aastal erinevate asukohtade, artistide ja formaatidega. Paljudele teistele käiks see üle jõu, aga nemad saavad sellega hakkama. On hea meel, et Narvasse tulevad inimesed, kes hindavad meie nägemust. Kui varem kippus meie klubil ehk pisut kummalise marginaali maine olema, siis nüüd on täheldada lugupidamist. See teeb meele heaks!”

Kohvik Muna omanik Riho Leppik:
“Station Narva majanduslik mõju piirkonna turismi ja toimumisajal tuleb viimase hetke broneerijatel leida öömaja väljaspool linna. Samas kasvas sel aastal linnapildis ja festivaliga seotud sündmustel kohaliku osakaal nähtavalt ja kuuldavalt. Kui festivali esimesel aastal oli publiku seas kohalik elanik vähemuses, on linnapildis ja festivaliga seotud sündmustel aastal 2021 kohaliku osakaal nähtavalt ja kuuldavalt kasvanud.”

Station Narva festivali korraldas on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Korraldustiim tänab kõiki esinejaid, külastajaid, koostööpartnereid ja vabatahtlikke abilisi.

Station Narva 2021 muusikaprogrammis esinesid A Guy Called Gerald (UK), AIGEL (RU), AveNue (EE), Caspar Mágus (EE), Discours Synthetique (RU), Dynamite MC (UK), Holy Motors (EE), HUNT (EE), KINO laulud: Janno Reim & Stanislav Bulganin (EE), Kristjan Randalu (EE), Modulshtein (EE), Nathan Fake (UK), New Ro (FI), OOPUS (EE), Pale Alison (EE), Roni Size (UK), Sabin Soundsystem DJ-d Orav & Drummie, Saint Cheatersburg (EE), Sander Mölder (EE), Sven Grünberg ja Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel: „Hingus“ (EE), The RIG.(Russian Improv Group) (RU), Vaiko Eplik & Eliit (EE), View (FI), YASMYN (EE), УЕ (EE).

 

Partnerid: Narva Muuseum, Art Club Ro-Ro, Narva Loomeinkiuaator OBJEKT, BAZAR Arutelude päev, Narva kunstiresidentuur, Meeskond Security, Eldred, Narva Haigla, VitaTiim, Spinnaker, SA Narva Linna Arendus

Meediapartnerid: Postimees Grupp, Raadio 2, Põhjarannik.

Festivali teostusse panustasid: 

Produktsioon: Damn.Loud, Soundhouse, ShowEx, Strikken, Event Media, Ramirent, Storent, BGMD, RGB Baltic, Kemmerling, Fom-In-Art (ettevõtluspäeva produktsioon)

Disain ja veeb: Erkin Antov

Sisekujundus: Ott Kangur

Narva Muuseumi valguskujundus: Cuu Club, René Jõhve

Video: Vita Pictura, Ivar Murd

Fototiim: Aron Urb, Anastassia Volkova, Anna Markova, Tanel Tero, Jegor Andreev, Daniil Širjajev, Lija Kobrisseva, Alesja Matrossova, Irina Kivimäe, Ilja Smirnov

Toitlustus: Restoran Rondeel, Muna Café & Catering,  Van Foodie, Sushi Tiger, Alex Street Food,, Moe Peenviinavabrik/Moe Distillery, Marjamäe, ROOTS kohvibaar

Tänud: AÜ Vesna esimees Pavel Muravjov, AÜ Elektron esinaine Galina Vinogradova, Narva Noortekeskus

Festivali tonia OÜ.

Station Narva rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisainfo: stationarva.ee

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem