News

6.-11. augustini toimub Tartus suur linnafestival: tARTuFF ja Tartu muusikanädal!

Kuupäev

Argo Vals / Tartu muusikanädal / Foto Sooaru

Tartlaste poolt palavalt armastatud filmifestival tARTuFF ja suurim Eesti muusika festival Tallinn Music Week on ühendanud jõud Tartu Loomemajanduskeskuse ja kirjandusfestivaliga Prima Vista, et panna Tartu linn 6.-11. augustil kihama. Nagu tavaks on saanud, on lähipiirkonna ainsa vabaõhufilmifestivali esindusauditoorium Tartu kaunis raeplats, kuhu tARTuFF püstitab taas nädalaks Baltikumi suurima ekraani, millel linastub 12 täispikka mängufilmi.

Sel aastal on 6.-11. augustil aga veelgi rohkem põhjuseid nädalaks Tartusse kolida – Tartu muusikanädal vallutab 9.-10. augustil Tartu kesklinna: klubides, kohvikutes, sisehoovides, galeriides ja baarides kõlab uus ja põnev Eesti muusika 20 eripalgeliselt esinejalt. Muusikanädala infokeskus asub 9. ja 10. augustil Tartu Loomemajanduskeskuses, kus on avatud disainiturg, koostöös Tartu Kultuuritehasega toritega.

“Armastusfilmide festivalist on kujunenud Tartu üks oodatumaid kultuurisündmusi ja tore on see, et tARTuFFi sisuline haare kasvab ja täieneb tänu uutele koostööpartneritele. Usun, et tänavune festivaliprogramm, mida koostöös Tallinn Music Week`i, kirjandusfestivali Prima Vista ja Tartu Loomemajanduskeskusega pakutakse, tõotab meile veelgi rohkem põnevaid avastusi ja kunstielamusi,” ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse.

“Tartu armastusfilmide festival tARTuFF on soe, avatud, uudishimulik ja pidevalt uuenev suvine festival, mille programmis on alati väga mitmepalgelised ja sisukad filmid, mis kõik püüavad mõista ja aimata meie festivali pealkirjaski oleva sõna “armastus” erinevaid tähendusvälju,” kommenteeris festivali kunstiline juht Kaarel Kuurmaa.  “tARTuFFi keskmeks on küll filmid, aga meie vihmavari on avar ja lai ning selle alla mahub palju: akadeemilisemast ajuraginast muusika ja tantsuni. Seda kõike aitavad meil tänavu veel paremini korraldada oma valdkonna parimad tegijad Helen Sildna ja Berk Vaher”.

Tartu muusikanädalal astuvad üles:

Abraham’s Cafe / Animal Drama / Argo Vals soolo / Barthol Lo Mejor/ Candy Empire / Elephants from Neptune / Free Wind Ensemble / Galvanic Elephants / IHM Trio / Machineries Of Joy / Midrid / Mimicry / Multiphonic Rodent / Prägnantne Brigaad / Sibyl Vane / State of Zoe / Tartu Popi ja Roki Instituut / Tiit Kikas / VEM / Wrupk Urei / Öökülm

Kontserdid toniuse Õues, Vilde lokaali 2. korrusel ja terrassil, Café Noir’i sisehoovis, klubis Jazz (Ülikooli kohvikus), Tasku keskuses, kohvikus Nälg, Raekoja platsil Pauligi telgis, Y-galeriis, Genklubis ja klubis Kink Konk. Suur osa päevastest kontsertidest on tasuta, õhtused klubikontserdid piletiga, müügil on ka  muusikafestivali pass, mis tagab eelississepääsu kõigile festivali kontsertidele. Piletid ja muusikafestivali pass on alates 25. juulist müügil Piletilevis.

Tartu muusikanädala toimumisele panevad õla alla Tartu linn, Kultuurkapital, Tartu Loomemajanduskeskus, Tasku keskus, Tampere Maja, Aleksandri hotell, Postimees, Raadio 2, Tartu Kultuuritehas.

tARTuFFi esitlevad Tartu linn ja Paulig ning PÖFFi hooaja peasponsor Nordea pank.

Loe lisaks:

7. Tartu armastusfilmide festival tARTuFF: http://2012.tartuff.ee

Tartu muusikanädal: http://tartumuusika.ee

Tartu Loomemajanduskeskus: http://www.lmk.ee

Prima Vista: http://kirjandusfestival.tartu.ee/

Tartu Kultuuritehas: http://tartu.kultuuritehas.ee/

Disainiturg www.kalleht.com

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem