News

Feist annab augustis kontserdi Kadrioru lossi Lilleaias

Kuupäev

Tuntud ja armastatud Kanada artist Feist jõuab albumi “Metals” Euroopa-tuuri raames ka Eestisse ning annab esmaspäeval, 13. augustil kontserdi Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias. Kontserdi piletimüük Piletilevi müügipunktides algab neljapäeval, 31. mail kell 10:00. Esimesed 100 piletit tulevad müüki hinnaga 20 EUR.

Kanada laulja-lugudekirjutaja Leslie Feisti soolokarjäär algas “Monarch” albumi väljaandmisega 1999. aastal. Albumi lindistamise kõrvalt liitus laulja 2001. aastal ka Torontost pärit indi-rokk-kollektiiviga Broken Social Scene. Feisti järgmisi sooloalbumeid “Let it Die” (2004) ja “The Reminder” (2007) saatis kriitikute tunnustus ja suur müügiedu, olles tänaseks müünud kokku üle 2.5 miljoni plaadi. Albumid on inspireeritud folgist, jazzist, unelevast Prantsuse popist ja diskost.

“Let It Die” tõi Feistile rahvusvahelise tuntuse, pääsedes erinevate riikide muusikaedetabelitesse ning pälvides 2005. aasta Juno Awards’il (Kanada Grammy) kolmest nominatsioonist kaks auhinda (Parim Alternatiivne Album ja Parim Uus Artist). Feisti järgmine stuudioalbum “The Reminder” (2007) teenis neli Grammy nominatsiooni, kuus Juno Awards auhinda ja Shortlist Music Prize tunnustuse, edukate albumite ja tuuritamise kõrvalt jõudis Feist teha koostööd Beckiga, salvestada muusikat koos Wilcoga ja valmistada koos visuaalkunstnikega dokumentaalfilmi albumile “The Reminder”. Albumi teine singel “1234” valiti kolmanda põlvkonna iPod Nano reklaamklipi taustalooks ja sellest sai ülemaailmne hitt. “The Reminderist” sai album, mis tegi senisest indi-ringkonna lemmiklapsest rahvusvaheliselt tunnustatud staari.

Feisti neljas ja värskeim stuudioalbum “Metals” ilmus septembris 2011 ning pälvis kolm Juno Awards auhinda, sh. Aasta Album. „Metalsi“ lugudes on süngemaid toone, tujukat helikeelt ja brutaalsust, mis kulmineerub hetketi intensiivseteks kõuekärgatusteks. Feist on ise albumit kommenteerinud: “Uuel plaadil on kaost, liikumist ja müra. Ma lasin vigadel tekkida, rohkem kui olen seda ehk varem söandanud, avastasin aga, et kui oled avatud ja annad võimaluse ning lased muusikal kulgeda ja avaneda, ei olegi tulemuseks vead. “Metalsi” loomisel olime me tundlikud ja justkui katsetasime õhku, nagu laevakapten teeb näpu keelega märjaks, et kontrollida, kust poolt tuul puhub.”

“Olles ühtaegu mõjuvalt sünge, on “Metalsis” kütkestavat soojust; on tunda, kuidas Feist pidevalt oma helikeelega tööd teeb, arenedes ja uusi ideid ja saunde katsetades ning sellega suurepäraselt hakkama saades. Album on loodud sellise hoole ja täpsusega, mida vaid mõned üksikud artistid suudavad,” No Ripcord.

“Metals” albumi lindistanud kollektiivi kuuluvad muusikud Gonzales (ehk Jason Charles Beck), Mocky (ehk Dominic Salole), trummar Dean Ston.

“Metals” esisingli “How Come You Never Go There” video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I2uVRMBD5RY&ob=av2e[/youtube]

Alates neljapäevast, 31. maist on Feisti kontserdipiletid saadaval Piletilevis hinnaga 25-30€, esimesed sada piletid hinnaga 20€! Kokku tuleb Eestis ja Lätis müügile 1000 piletit.

Feist kontserdi korraldaja Eestis on Musiccase OÜ, koostööpartnerid Vina Maipo, Nordic Hotel Forum, Jazzkaar, Viru Keskus, Postimees, Rada7, Piletilevi.

Feist promofotod kasutamiseks:
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2012/05/Feist_promo.jpg
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2012/05/feist2-mary-rozzi.jpg
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2012/05/feist1-mary-rozzi.jpg
http://shiftworks.local/wp-content/uploads/2012/05/feist5-mary-rozzi.jpg

Feist:
http://www.listentofeist.com
http://www.facebook.com/feist

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem