News

Cut Copy. 14 märts. Rock Café

Kuupäev

Austraalia indie-elektroonika triot Cut Copy võib võrrelda Airi, Daft Punki või LCD Soundsystemiga, nende muusikas võib märgata 70-ndate ja 80-ndate raadiosinglitele omast poploo-tunnetust – segu vintage diskost, helgest indie’st ja  süntpopist, mis läheb korda nii meloodilise popi kui tantsumuusika sõpradele.

Cut Copy sai alguse aastal 2001 produtsendi ja DJ Dan Whitfordi sooloprojektina. Bassimängija ja kitarrist Tim Hoey ja trummar Mitchell Scott debüteerisid bändi esimesel täispikal albumil „Bright Like Neon Love“, mis ilmus aastal 2004 ja jõudis aastaks 2006 ka rahvusvahelise läbimurdeni. Peale Whitfordi „Fabriclive.29“ kogumikul ilmunud DJ-mixi, mille pärliteks olid nii jõuline mutatsioon Ciccone Youth’i loost „Into the Groovey“ kui mahe Roxy Musicu „Angel Eyes“ töötlus, tuli Cut Copy aastaks 2008 välja oma teise albumiga „In Ghost Colors“.

„In Ghost Colors“ ilmumise ajaks olid ilma teinud juba LCD Soundsystem, Justice, Simian Mobile Disco, üsna samal ajal ilmusid Hot Chip, Hercules and the Love Affair, Neon Neon ja Does it Offend You, Yeah? albumid. Just Cut Copy plaati peetakse aga mitmetes arvustustes heas mõttes täislikuks kokkuvõtteks tervele bändide-plaatide koolkonnale, mis 2000-ndate alguses laineid lõi – dünaamiline, mitmekesine tantsumuusikapõhine hipster-rock, mille kirjeldamiseks sobivad kõik need moodsad terminid nagu disko-punk, electro-house ja new rave, kuid mille sisemusest võib leida kaleidoskoopiliselt kireva valiku erinevaid muusikastiile, mis kokku miksitud uudishimulikuks ja leidlikuks peomuusikaks.  „Kindlasti oli abiks, et plaadi produtsendiks ja miksijaks oli selle eduka tantsumuusika-skene üks põhilisi arhitekte, DFA plaadifirmast tuntud Tim Goldsworthy, kuid just selle Cut Copy plaadi puhul on vaatamata perfektselt disainitud produktsioonikihtidele peamine, et tegemist on plaaditäie lihtsate ja meeldejäävate meloodiliste lugudega, mis kuidagi stiilselt möödaminnes, ilma pingutuseta Dan Whitfordi poolt ette kantud,“ kommenteerib allmusic.com

Cut Copy uue, 2011 alguseks planeeritud albumi „Zonoscope“ lindistas bänd 6 kuu jooksul Melbourne’is renditud tehasehoones, materjali miksis Ben H. Allen, kes töötanud ka Animal Collective, Gnarls Barkley ja Deerhunter plaatide kallal. „Algusest peale oli meil kindel visioon troopilistest ja hüpnootilistest džungli-saundidest, tahtsime uurida ja avastada transsiviivaid rütmikordusi ning taasleida läbi selle kogu Cut Copy helipildi,“ kommenteerib bändiliider Dan Whitford. „Zonoscope“ ilmub 7. Veebruaril 2011 ning värske albumi Euroopa-tuur toob bändi ka esimest korda Eestisse.

Kontserdipiletid jõuavad müügile neljapäeval, 2. detsembril kell 10:00 Piletilevi ja Ticketpro müügikohtades. Esimesed 100 piletit hinnaga 395.-, järgmised 100 piletit 495.- ja ülejäänud hinnaga 595.- Eelmüük toimub FBI kontserdiklubile ja Facebooki lehe liikmetele alates kolmapäevast.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8R1X2TxW5Rk


Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem