News

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistatakse kontserdi ja piknikuga Vabaduse väljakul

Kuupäev

eu-piknik

Neljapäeval, 29. juunil toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert, kus lavale astub valik tuntud Eesti muusikuid. Sündmuse tarbeks luuakse väljakule ka ainulaadne puitinstallatsioonidest linnaruumi keskkond ja kohvikuteala. Kontserdist teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Eesti juhib esimest korda eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd juuli algusest detsembri lõpuni. Meie riigi ja rahva jaoks olulise poolaasta saabumist tähistatakse 29. juuni õhtul kell 19.30 algava tasuta kontserdiga Vabaduse väljakul, kus astuvad üles mitme põlvkonna tuntud Eesti muusikud ja ansamblid Vaiko Eplik, Kadri Voorand ja Mari Jürjens koos Estonian Voices, Eesti Raadio Laste Laulustuudio, NOËP, Frankie Animal ja Miljardid. Linnarahvast tervitavad kontserdil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.  

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori asetäitja Piret Lilleväli sõnul on eesistumine Eesti inimestele võimalus lähedalt osa saada Euroopa demokraatiast. „Ka kõige väiksematel Euroopa Liidu riikidel on võrdne hääleõigus. Seetõttu tahame eesistumise algust tähistada koos Eesti inimestega nii Vabaduse väljakul kui teleekraanide taga,” kinnitab Lilleväli.

Koostöös Tallinna Tänavatoranide poolt pakutavaga keha kinnitada ja mõnusalt aega veeta.

Sündmuse lavade ja kohvikuala kujunduse loovad tänavuse noore arhitekti preemia laureaadid Sille Pihlak ja Siim Tuksam arhitektuuripraksisest PART. Tihniku motiivil põhinev  puitinstallatsioonidest kujundus väljendab Eesti kui eesistuja lugu „Ühtsus tasakaalu kaudu“, sümboliseerides nii meie kultuurile omast suhestumist looduskeskkonda ja traditsioonide väärtustamist kui uue tehnoloogiaga kaasnevaid väljakutseid ning pidevalt muutuvat identiteeti.

„Vabaduse väljakut eesistumise avapeoks „lavastades“ soovime tekitada erinevaid ruumilisi tihedusi, nn “digitihnikut”, mis ühtpidi on organiseeritud, aga samas näiliselt kaootiline,“ avab Sille Pihlak ainulaadse linnaruumi kujunduse tagamaid. „Ühendades traditsioonilise materjali ja kohaliku puidutööstuse võimekuse Eestile omase digilembusega, saame luua põnevaid kohtumispunkte, platoosid ja piknikualasid – just seda, mis ühel korralikul peol peaks olema.“
Sündmuse kontsertprogramm algab kell 19.30. Artistide etteasted ühendab katkematuks tervikuks helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder.

Kontserdi kannab üle Eesti Televisioon. Otseülekannet vahendavad saatejuhid Anu Välba ja Johannes Tralla.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistava kontserdi korraldajad on Musiccase OÜ ja Kingent Management
Visuaal- ja valguslahendus, lavade ja ala kujundus: Emer Värk, Rene Jõhve, arhitektuuripraksis PART
Lavastus, koreograafia, liikumine: Arolin Raudva
Visuaalne identiteet: Martin Veisman, Ruum 414
Tellija ja peakorraldaja: Riigikantselei

 

Lisainfo:

www.eu2017.ee
www.ev100.ee
www.musiccase

 

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem