News

Eesti ja Soome artistid ning muusikatööstuse delegatsioon järgmisel nädalal Jaapanis

Kuupäev

22.–27. mail toimuvad Jaapanis ekspordiprojekti Finest Sounds raames Eesti ja Soome muusikute kontserdid, muusikatööstuse seminarid ja laulukirjutajate laager.

22. mail kohtub Tokiosse jõudev delegatsioon Jaapani muusikatööstuse professionaalidega Finest Soundsi ja EV100 vastuvõtul ühes Tokio kauneimas pargis Happo-en. 23.–24. mail tori külastus.

Kolmel õhtul toimuvad Tokio klubides Eesti ja Soome maailmamuusika, džässi ja metali esitluskontserdid. 23. mail leiab kontserdipaigas Shibuya WWW aset maailmamuusika õhtu, millel Eesti muusikat esindavad äsja Tallinn Music Weeki artistipreemia võitnud folgiuuendaja Mari Kalkun ja Maarjamaa folki Ameerika bluegrassiga ühendav Curly Strings. Soomlastest astuvad üles maailmamuusika täht Maija Kauhanen, eksperimentaal-akordionist Antti Paalanen ja folk hopi grupp Tuuletar.

25. mai õhtul kajab Tokio Space Odd Shibuya kontserdiklubi Põhjamaade raskemuusikast, kui üles astuvad Soome thrash metali grupp Mokoma ja Eesti doom-metali duo Talbot. 26. mail esinevad Pit Inn Shinjuku klubi Finest Jazz õhtul meie džässikooslus Peedu Kass Momentum ja kitarrimuusikat elektroonikaga ristav Weekend Guitar Trio ning põhjanaabrite kitarrist Olli Hirvonen ja avangard-fusioni kollektiiv Utopianisti.

23.–24. maini toob kokku produtsendid ja laulukirjutajad nii Eestist ja Soomest kui ka võõrustajamaalt Jaapanist. Eestlastest osalevad laulukirjutajate laagris produtsendid-laulukirjutajad Stig Rästa ja Bert Prikenfeld, soomlastest Alex Mattson ja Eva Louhivuori.

Lisaks on 26. ja 27. mail Yokohamas toodangut. Soome brände  esindavad teiste seas Lovi, Nokian Technologies ja Muumimuuseum.

Finest Sounds on Soome ja Eesti ühisprojekt, mille eesmärgiks on läbi piiriülese koostöö hoogustada Soome ja Eesti artistide, brändide ning loomeettevõtete eksporti maailma suuruselt teisele muusika- ja jaeturule Jaapanisse.

Projekti partneriteks on Tallinn Music Week, Music Estonia, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut Eestist, Music Finland, Musiikki & Media, Tampere Rakendusteaduste Ülikool ja HUMAK Rakendusteaduste Ülikool University Soomest.

Projekti rahastab INTERREG Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Finest Sounds esitluskontserdid Tokios:

23.05 Finest World Sounds, Shibuya WWW
Mari Kalkun, Curly Strings, Tuuletar, Maija Kauhanen, Antti Paalanen

25.05 Finest Heavy Music Night, SPACE ODD Shibuya
Talbot, Mokoma

26.05 Finest Jazz Music Night, Pit Inn Shinjuku
Weekend Guitar Trio, Olli Hirvonen „New Helsinki“, Peedu Kass Momentum, Utopianisti

Lisainfo: finestsounds.eu

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem