Uudised

Eesti muusikutest said üheks õhtuks Tony Alleni bändiliikmed

Kuupäev

Eesti muusikutest said üheks õhtuks Tony Alleni bändiliikmed

Eile õhtul pani Jõulujazzi festivalile punkti ootamatu ja imeline sündmus muusikaajaloos. Üheks õhtuks kuulutas Tony Allen Eesti muusikud oma bändiliikmeteks ning andis nendega täispika, ligi 2-tunnise kontserdi.

 „Te peate oma muusikutest väga lugu pidama ja hindama seda panust, mis nad täna endast andsid, tegemist on maailmaklassi-muusikutega!“ ütles Tony Allen peale kontserti ja lisas: „Eestlased on tugev rahvas, ma olen seda tunnetanud igast kontaktist, mis mul siin tekkinud on.“

Eile hommikul Pariisist, Marseille’st ja Lyonist Tallinna poole startima pidanud Tony Alleni bändiliikmed jäid Euroopa lennuliiklust taas halvanud ilmastikuolude tõttu pidama Pariisi ja Amsterdami lennujaamadesse, peale mitmetunniseid lennugraafikute edasilükkumisi ja alternatiivsete lendude otsimist oli selge, et muusikud ei jõua kontserdi ajaks Tallinnasse enam ühelgi moel.  Koos Tony Alleni ja tema managemendiga võeti kõigepealt vastu otsus, et Tony ja tema kauaaegne bändikaaslane ning kitarrist Kologbo Orghene on valmis osalema jam-sessionil Eesti muusikutega.  Kella 17ks tulid Eesti muusikud Rock Cafésse kohale ning algas afrobiidikoolitus. Töö käigus sai Tony Allen aru, et tegemist on väga pädevate muusikutega ning otsustas anda koos bändiga siiski täispika korraliku kontserdi oma loomingu ja lugudega. Kuulati läbi Alleni sooloplaat „Secret Agent“ ning õpiti kiirelt selgeks noodid.  Vahetult enne kontserti tegi vanameister Allen teatavaks otsuse, et koosseisu võib maha hõigata nimega „Tony Allen, featuring Estonian all-stars-band. Publiku ette jõudsid: Sofia Rubina vokaalil, Jaak Sooäär kitarril, Peedu Kass basskitarril, Raivo Tafenau ja Kristjan Mazurtchak saksofonidel, Eduard Akulin tromboonil ja Raun Juurikas klahvpillidel. Tony Alleni kindlakäelisel juhatusel andsid Eesti muusikud koos Kologbo Orghenega Eesti muusikasõpradele täispika kontserdi, mis lõppes juubeldavate ovatsioonidega publikust ja südamlike emotsioonidega lava taga.

Kontserdi korraldajad Musiccase ja Jazzkaar tänavad südamest vaimustavaid Eesti muusikuid, kes olid valmis ülikiirelt reageerima ja tundmatus kohas vette hüppama, et anda Eesti publikule võimalus näha laval Tony Allenit ja saada osa millestki äärmiselt erilisest. „See ei olnud perfektne lihvitud kontsert, see oli aga kindlasti midagi ainukordset ja erilist. Muusika sündis meie silme ees puhastest emotsioonidest ja loomulikult meie muusikute tipptasemel pillioskusest,“ kommenteerib Jõulujazzi festivali peakorraldaja Anne Erm. „Ühes võib olla kindel, Eesti jääb Tony Allenile igaveseks meelde ja Eesti muusikutest räägib ka kindlasti veel paljudele,“ lisab Helen Sildna.

Lõigukest eilsetest emotsioonidest võite näha täna õhtul kell 18:30 AK uudistesaates

Jaga
Kategooriad

Uusimad projektid

Station Narva 2024

Näita rohkem