News

EKA maja viimane pidu. EKA bändide kogumikplaadi esitlus

Kuupäev

TÄNA TOIMUB EKA VANA MAJA VIIMANE PIDU ja KUNSTIAKADEEMIA
LEGENDAARSETE BÄNDIDE KOGUMIKPLAADI ESITLUS.

Täna, 19. veebruaril alates kl 20.00 tonäitused, video- ja ruumispetsiifilised installatsioonid. Erinevate näitustega on täidetud üle kahekümne ruumi, esimeste performance’itega alustatakse paralleelselt peo avamisega kell 20.00.

EKA VANA MAJA VIIMANE PIDU saab olema viimane võimalus nii vilistlastele, üliõpilastele kui linnarahvale värvika ajalooga koolimaja veelkord keldrist pööninguni näha. Maja on sel korral avatud läbi kõigi korruste: klassid, raamatukogu, frescodega kaetud keldrikäigud, auditooriumid, trepikojad.EKA avab uksed peoks kell 20:00 ning kõik vilistlased on oodatud tagasi oma vanadesse õpperuumidesse ja osakondadesse, kus taaskohtuda ja koolikaaslastega vanu aegu meenutada.

Spetsiaalselt selle peo jaoks saavad laval taas kokku Pära Trust ja Luarvik Luarvik, live´iga astub üle pika aja üles ka Lu:k. Kõige ülemisel korrusel taaselustatakse legendaarne bändide prooviruum ja peopaik Heven, kus õhtujuhtideks Erkki Tero ja Janek Murd. Näitamisele tulevad rariteetsed Pära Trusti tummfilmid ning Hardi Volmeri animatsioonid; installatsioonide ja kunstiprojektidega on üles astumas mitmed tudengid ja vilistlased ning võimalik, et öötundidel saab näha ka Veenus Kabareed (kes teavad need teavad).

Peol esitletakse ka samal päeval ilmuvat Kunstiakadeemia bändide kogumikplaati “EKA Muusikafond”, kus haruldaste ja vähemtuntud lugudega astuvad üles muusikud, kes on läbi aegade olnud seotud ERKI ja EKA-ga: Rock Hotelist ja Turistist Ki wani, vahepeatusega Boraxi, Röövel Ööbiku ja ÖÄKi juures. Plaadi muusikalised kujundajad on Janek Murd ja Erkki Tero rühmitusest 3Pead, graafilise kujunduse tegid EKAst pärit disainerid Kaarel Nõmmik ja Laura Pappa ning väljaandja on Eesti Kunstiakadeemia. Plaat on esimest korda müügil samal peol, erihinnaga 150.-. Peo järgselt saabuvad plaadid müügile ka hästivarustatud plaadipoodidesse.

“EKA VANA MAJA VIIMANE PIDU” Piletid on müügil kohapealt alates 20:00 hinnaga 195.-

Soovitame kõigil huvilistel tulla kohale aegsasti.

Viimane võimalus EKA-ERKI vana maja näha on reedel, 19. veebruaril, sest kevadel algab lammutus, et asemele saaks kerkida uus – aadress ikka Tartu mnt.1!

Reedel, 19. veebruaril

20:00 uksed avatud külalistele
Aulas:
21:00 Rektor Signe Kivi tervituskõne / DJ Holger Loodus
22:00 Pära Trust
22:45 Röövel Ööbik
23:25 Kukerpillid
00:30 Luarvik Luarvik
01:15 Zahir
02:30 Andres Lõo
Raamatukogus:
21:00 Aivar Tõnso
22:30 Alari Orav
00:00 Lu:k
00:30 QBA
02:00 Kiwanoid (live)
03:00 Leslie da Bass

Alates 22:00 valivad vanas raamatukogus plaate: Karolin Kuusik, Hardi Volmer, Mart Juur,
Alari Orav, näha saab ka Pära Trusti tummfilme. 23:00 avab uksed HEVEN, kus vägesid
juhatavad Erkki Tero ja Janek Murd


artun.ee/ekapidu

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem