Uudised

Islandi elektroonikalegendi GusGus kontserdi erikülaline Rock Cafes on bassimuusika duo Faun Racket

Kuupäev

 

Faun Racket
Faun Racket

14. novembril esineb Tallinnas Rock Cafes Islandi elektroonilise muusika legend GusGus. Erikülalisena astub üles bassine„elektrokenrolli“ duo Faun Racket.

Kogenud muusikute-produtsentide Andres Lõo ja Talis Paide ühise tandemi Faun Racketi jõujooned põimuvad melodramaatilise vokaali, hoogsa bassi ja müütilise linnafauna hääle ümber. Andres Lõo on kohalikule muusikaskenele tuttav ka sooloartistina ning laulja või  trummarina erinevates avantroki ja elektropopi kooslustes (Luarvik Luarvik, Opium Flirt, Holy Motors). Talis Paide muusikaline CV sisaldab muuhulgas osalust jazzicombos State of Zoe ja disko-funk koosluses Kosmosepealinn.

Faun Racket on kui mesise avangardi ja elektrobassi lõppjaam. Biit, mis on hea su südamele, ülevoolav melodraama ja popi elementide üleküllusest süttinud tulikerad, mis valgustavad teed eksirännakul Bowie kloonidele. „Nagu vaataks psycho-noir-klassikat pühapäevahommikusel hunditunnil,“ on Faun Racket ise oma muusikat kirjeldanud.

Faun Racketi mullu CD-formaadis ja tänavu ka vinüülis ilmunud esikalbum “Enter Projectoonitades, et kogu kontseptuaalse imagoloogia ja loosunglikkuse kõrval on tähtis, et nad on olemas just siin ja praegu – laivis.

Faun Racketi hiljutist ülesastumist Tamperes Lost In Music festivalil iseloomustas Briti muusikaajakirjanik Andrew P Childs kui „katkematu gruuviga äraspidist reivi“. Bändi Tallinn Music Weekil näinud briti muusikablogi Drowned In Sound kriitik Jazz Monroe võrdles neid plejaadi legendaarsete sündisõdalastega, leides nende muusika olevat ühtaegu „hirmutavalt tumeda, ometigi lausa plastiliselt sillerdava.” Ilmakuulus Islandi avantpopi kuninganna Björk on aga nende lugu „Melody Lane“ kuulnult tõdenud: “See meeldib mulle väga… Tallinn näib olevat viljakas paik!!“

4. novembril kostab Faun Racketi Tallinna viljakas pinnases kosunud linnafauna hääl Björki kaasmaalaste GusGusi soojendajana Rock Cafes. Kuuldavale tuleb nii esikalbumi “Enter Projector” lugusid kui mitmeid uusi radu.

Tampere-8298 faun racket sergey chernov„Aitame meeleldi lõhestada seda taevast bändile, kes kunagi laulis “I am the paper above the skyscraper” (GusGus „Polyesterday“). Koos teeme
Rock Cafés inimfauna häält. Esitame mustkollase kava meie esialbumi “Enter Projector” lugudest ja mitmest täiesti uuest träkist. Elusast,“
lubab Faun Racket.

1990-ndate aastate keskel alustanud ja globaalse ründevõimega techno-souli löökrühmaks kujunenud GusGus esitab Rock Cafe kontserdil oma tänavuse albumi “Mexico” materjali, lisaks ka vanemaid lugusid nagu „Need In Me“, „Hold You“ ning aastatuhande alul üleilma edetabeleid lammutanud number-üks hitt “David“.

Piletid kontserdile on saadaval Piletilevist hinnaga 25€.
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/gusgus-is-albumi-mexico-esitlustuur-151978/

Kontsert toimub reedel, 14. novembril Tallinnas Rock Cafes. Uksed avatakse kl 20.00, Faun Racket astub lavale kl 21.30, GusGus kl 22.30.

Vaata:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pzAuc3NoFjY [/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MgAGGOVVEM8  [/youtube]
Kuula:
https://soundcloud.com/faunracket
http://www.faunracket.com
http://www.facebook.com/FaunRacket

Samal teemal:
Islandi elektroonilise tantsumuusika legend GusGus esineb 14. novembril Rock Cafes

 

 

Jaga
Kategooriad Märksõnad

Uusimad projektid

Efterklang (DK)

Näita rohkem