News

Islandi technosouli löökrühm GusGus juba sel reedel Rock Cafes.

Kuupäev

FAUN RACKET, foto Faun Racket

GusGus

GusGus. Foto: Ari Magg

Islandi elektroonilise tantsumuusika legend GusGus esineb juba sel reedel, 14. novembril Tallinnas Rock Cafes. Erikülalisena astub üles „elektrokenrolli“ duo Faun Racket. Kontsertide eel ja järel valib muusikat DJ Raul Saaremets. Kontsertpidu esitleb EMT.

Techno-souli löökrühm GusGus jõuab sel reedel Rock Cafesse oma tänavuse albumi “Mexico” menuka maailmaturnee raames. Pea kaks aastakümmet tegutsenud ja lugematuid stiili- ning koosseisuvahetusi üle elanud audiovisuaalne rühmitus on paljude asjatundjate ja fännide arvates just nüüd jõudnud oma tippvormi. Tõestuseks ülistavad plaadiarvustused ning väljamüüdud kontserdid siin- ja sealpool ookeani, sealhulgas uuele albumile nime andud Mehhiko pealinnas Mexicos ja kuues Venemaa linnas.

„Oleme läbi käinud pika tee ja elanud üle mitmeid koosseisu- ja suunamuutusi ning ka raskemaid aegu. Aga elektrooniline muusika pole seni oma populaarsust kaotanud ning meil veab, et oleme ikka veel  osa sellest. Tulevik on helge,“ rõõmustab GusGusi laulja Daníel Ágúst Haraldsson.

Tänavu mõjuka Saksa plaadimärgi Kompakt alt ilmunud GusGusi üheksas kauamängiv album, detailse ja kõrgläikese produktsiooniga „Mexico“ on kui best-of kokkuvõte islandlaste senisest loometeest, sisaldades viiteid nii 80ndate sündipopile, klassikalisele house’ile kui urban soul’ile.

Omal ajal ka tosinat meest mahutanud GusGus annab tänapäeval kontserte neljakesi, koosseisus juhtiv helialkeemik Birgir Þórarinsson aka Biggi Veira, laulja Daníel Ágúst Haraldsson, „ekstsentriline geenius“ Magnús Guðmundsson aka Maggi Lego ning uusim liige Högni Egilsson, tuntud ka Islandi indibändi Hjaltalin lauljana. Reedel esitab see neljapealine  löökrühm Rock Cafes nii „Mexico“ hümniliku haardega materjali kui vanemaid lugusid nagu „Need In Me“ , „Hold You“ ning 2002. aasta tabelihitti “David“. Publikut kostitatakse tuntud palade ootamatute seadete ja pikendatud versioonidega ning plahvatusliku valgusshow ja spetsiaalsele hiigelekraanile projitseeritud visuaalidega.

FAUN RACKET, foto Faun Racket[/caption]

Ka kontserdi erikülaline, müütilist linnafauna häält levitav elektrobassi tandem <strong data-src=Faun Racket peab enda olulisimaks väljendusvahendiks kontserdi formaati ja paneb rõhku efektsetele visuaalidele. Kontsertide eel ja järel valib oma kullaprooviga plaadikohvrist muusikat pidudesarja “Mutant Disco” vedaja, legendaarne Raadio2 saatejuht ja muusik (Röövel Ööbik, Ajukaja) Raul Saaremets.

Kontsertpidu toimub reedel, 14. novembril Tallinnas Rock Cafes. Uksed avatakse kl 20.00, Faun Racket astub lavale kl 21.30, GusGus kl 22.30. Kontsertide eel ja järel valib plaate DJ Raul Saaremets.

Piletid hinnaga 25€ on müügil Piletilevis ja kohapeal:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/gusgus-is-albumi-mexico-esitlustuur-151978/

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v6TP-M3dKcY[/youtube]


GusGus esineb Rock Cafes koosseisus:

Daníel Ágúst Haraldsson – GusGusi kauneim liige ja juhtvokalist. Tema saavutuste kontol on muuhulgas null punkti Islandi Eurovisiooni lauluvõistluse eelvoorust
Magnús Guðmundsson aka Maggi Lego, Herb Legowitz, Herr Legowitz, Hunk of a Man, Buckmaster De La Cruz, Fuckmaster või The Fox. Ekstsentriline geenius
Birgir Þórarinsson aka Biggi Veira, Veiran või Biggo. GG asutajaliige, produtsent, programmeerija
Högni Egilsson. Laulja, liitus GusGusi albumi ‘Arabian Horse’ (2011) tegemise ajal.  Tuntud ka kui Islandi indibändi Hjaltalín vokalist.


Gusgus numbrites: 

1 roosad vuntsid
1 hiir nimega GusGus Disney „Tuhkatriinus“
1 liige nimega President Penis
2 liiget Gusgusi väikseimas koosseisus
4 leiblit, mis on üllitanud GusGusi albumeid: 4AD, Underwater, Pineapple, Kompakt
5 hetkel aktiivset tegevliiget
8 pseudonüümi, mis kuuluvad bändi liikmele Magnús Guðmundssonile
9 täispikka albumit
12 liiget Gusgusi suurimas koosseisus
14 liiget kogu tegutsemisaja peale kokku
19 aastat tegutsemist
Samal teemal:

Islandi elektroonikalegend GusGus esineb 14. novembril Rock Cafes
Islandi elektroonikalegendi GusGus erikülaline Rock Cafes on bassimussika duo Faun Racket

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem