News

Kolmandat Station Narva festivali külastas ligi 1200 inimest

Kuupäev

Möödunud nädalal 26. –27 augustil toris OBJEKT, linna vaatamisväärsuste tuurid, avalikud arutelud, raamatuesitlused, kunstinäitused ja palju muud. Kahe päeva jooksul külastas festivali üritusi kokku ligi 1200 inimest.

Festivali tänavune keskus oli Narva Linna Sadam. Kolmel jõeäärsel laval Ro-Ro klubis, ajaloolises puuvillalaos asuvas paadikuuris ja suurel välilaval esinesid 26. augusti õhtul Eesti artistid Tommy Cash, NOËP, Anna Kaneelina, Lexsoul Dancemachine, Manna, Levski, Bible Club, Tam i Tut, Pale Alison ja Jaama 6 DJ-d. Välisartistidest astusid festivalil üles Jesse Markin Soomest, Bendik Giske Norrast ja Fremen Poolast.

Linda 2 keskuses asuvas loomeinkubaatolu kunstniku Eduard Zentšiku kureeritud Kirde-Eesti uue põlvkonna kunstnike teoseid koondav grupinäitus „ZE + F: Ida-Virumaa noor kunst“.

Narva noorteühenduse Noorte Hääl Loeb (NHL) juhtimisel torpaadiga Brig.

Narva Vaba Loome Keskuses leidsid festivali teisel päeval, 27. augustil aset nii traditsiooniline narvapärane hommikusöök kui ka kohaliku üritustesarja BAZAR avalik arutelu, mille keskmes oli kiusamine kui kõiki ühiskonnakihte ja vanusegruppe puudutav probleem.

Narva kolledžis said festivalikülalised kohtuda ajaloolase ja poliitiku Katri Raikiga ning tutvuda tema peagi ilmuva Narva-teemalise raamatuga „Viimane lahke maja“. Narva Muuseumi Kunstigaleriis tutvustasid kunstiteadlane Karin Paulus ja muinsuskaitsja Madis Tuuder näitust ja raamatut „Narva – daatšast paleeni“. Huvilisi viidi ka näitusest inspireeritud avastusretkele  Narva vanalinna ja selle nüüdisaegsesse keskusesse Peetri platsi ümbruses.

Narva kunstiresidentuuris (NART) sai mõlemal festivalipäeval tutvuda Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna tudengite EKA TASE satelliitprogrammi raames valminud näitusega. Lisaks toimusid festivali raames tasuta linnalava kontserdid Linda 2 terrassil, Narva linnuse uue püsiekspositsiooni külastused ning ekskursioonid ajaloolises tööstushiius Kreenholmis.

 

Kontserte Narva Linna Sadamas ja Ro-Ro klubis külastas 628 inimest. Ettevõtluspäeva OBJEKTis külastas 70 inimest. Kokku külastas Station Narva erinevaid üritusi 1167 inimest, kellest hinnanguliselt kaks kolmandikku olid Narvast ja mujalt Ida-Virumaalt ning kolmandik mujalt Eestist. Festivali külastas ka peamiselt seoses Tallinn Music Weeki festivaliga Eestis viibiv muusikatööstuse esindajate välisdelegatsioon.

Kommentaare Narva linna ja Station Narva esindajatelt:

Aleksei Jevgrafov, Narva linnapea:
„Fakt, et Station Narva festivali korraldatakse meie linnas juba kolmandat aastat ning sellest ei loobutud ka tänavu, erakordsete väljakutsete ajal, näitab korraldajate pühendumust. Kvaliteedis ei ole Station Narva kunagi allahindlust teinud – seda ilmestavad nii tugev ja mitmekesine programm kui ka julged asukohtade valikud ning jätkuv kohalike tegijate kaasamine. See on festival, mis tori arengule ning rikastades uute kogemuste ja ideedega. Festival tõstab esile ka erinevaid paiku, tutvustades linna alati uuest küljest ning luues uusi tulevikuvisioone. Tänavune festival näitas ka seda, milline võiks olla tulevikus Narva Linna Sadam – vaba aja veetmise paik kohvikute ja kultuurisündmustega nii noortele kui ka eakatele. Tunnustan korraldajaid julge visiooni eest ja loodan, et see festival on tulnud, et jääda!“

Valeria Lavrova, arutelupäeva BAZAR eestvedaja:
„Station Narva ei tähenda ainult muusikat, vaid kõike aktiivse linnaeluga seotut – kunsti, arhitektuuri, disaini, kodanikuühiskonna ilminguid – ning ka lihtsalt võimalust näha ja kasutada linnaruumi teistmoodi. Isegi Narvas ei tunne me üksteist piisavalt ja haume ikka oma mahlas ühes kõigi oma küsimuste ja ettevõtmistega. Festival annab aga võimaluse sünergiaks ja ühisteks eesmärkideks. Võimaluse tulla kokku ning katsetada uusi lähenemisi ja formaate, et sünniks  midagi suuremat. See on uusi värve loov koostöö kohalike ja pealinna tegijate vahel ning noorte ja proffide vahel. Station Narva ainulaadsus on ka pidevas oma näo otsimises. Juba kolm korda toimub. Sellel festivalil on oma stiil, atmosfäär ja meeleolu.“

Mihhail Komaško, ERR Narva stuudio ajakirjanik:
„Muusikuid saab ikka siia esinema tellida ja ürituste formaate saab importida. Aga peamine, mida Station Narva on suutnud teha, on linna eri paikade elavdamine ja nende potentsiaali välja toomine. „Station“ näitab ruumi selle ideaalsel kujul. Varasematel aastatel oleme olnud tunnistajaks Kreenholmi muljetavaldavate mõõtmete sobilikkusele kultuurilavana ning Vaba Lava muutumisele eripärase õhustikuga ööklubiks, samuti oleme näinud „Narva Veneetsia“ ilmumist turismikaardile. Seekord kogesime jõesadamat sellisel kujul, nagu see võiks olla mitte vaid kord aastas, vaid igapäevaselt. Festival näitab, mida Narva vajab ja milleks jääb vahel julgusest puudu. Selline võimaluste väljavalgustamine mõjutab ka kohalikke elanikke.“

Station Narva 2020 korraldati vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Station Narva 2020 korraldas ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga ja agentuuriga Damn.Loud.

Koostööpartnerid: Art Club Ro-Ro, loomeinkubaatonia, Tänavakokad, Kohvik No2, Darix OÜ, Hulkur Rändbaar, Veinimäe talu, Muna Café & Catering

Meediapartnerid: Raadio 2, Põhjarannik

Festivali toetasid Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Briti Nõukogu, Soome Instituut, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Kultuurkapital

Festivali teostamisse panustasid:

Asko Astmäe (sotsiaalmeedia ja veebitekstid), Boris Medvezhnikov (Ro-Ro ala koordinaatorent, VitaPictura ja teised. Ala heakorrastuse tagas Narva Jäätmekäitluskeskus OÜ.

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem