Uudised

Kumu juubel toob 18. juunil tagasi legendaarse muusika- ja kunstipeo Kumu ÖÖ

Kuupäev

 

KUMUgalleryFullImage

 

Laupäeval, 18. juunil tähistab Kumu kunstimuuseum oma kümnenda tegutsemisaasta täitumist ja suve algust suure muusika ja kunsti peoga. Üle viie aasta tooriumis ning 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis, näitusel “Kumu hitid“. Kumu ÖÖ piletid tulevad müüki Piletilevisse neljapäeval, 26. mail kell 10:00. Kumu klubikaardi omanikele ja Telia klientidele kehtivad soodustused. 

Üle viie aasta toimuvad ka muuseumi 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis, näitusel “Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust”.

Õhtu üheks peaesinejaks on muusemi sisehoovi välilaval üles astuv briti dreampopi pioneer A.R. Kane – bänd, mida peetakse shoegaze’i, acid house’i ja post-rocki eelkäijaks ning üheks oma aja alahinnatuimaks muusikaliseks nähtuseks. 1980ndate aastate keskel nii My Bloody Valentine’i kui Primal Screami soundi-eksperimente ennetanud ja mõjutanud bänd esineb üle 20 aastase pausi järel oma asutajaliikme Rudy Tambala juhtimisel taas valitud muusikasündmustel üle Euroopa ning salvestavad ka uut materjali.

[youtube]https://youtu.be/Wes8tT2_YG8[/youtube]

 

Oma tänavu Captured Tracksi leibli alt ilmunud albumi „Psychic Lovers“ keelpõses retrosündipoppi tutvustab Kumu Ööl Los Angeleses resideeruv taanlasest värvikas indiepopi crooner Dinner, kelle omakõlalist baritoni on muusikapress võrrelnud „seedehäiretega kaelkirjaku“ häälega. „Suurepärane nägu, suurepärane keha, suurepärased lood,“ kirjeldab Dinnerit tema kuulus leiblikaaslane Mac DeMarco.

[youtube]https://youtu.be/IQu_hFXpBzc[/youtube]

 

Varemgi kohalikke muusikasõpru lõbustanud Brooklyni psühho-popi duo Prince Rama ehk Florida krišnaiitide kommuunis sirgunud õeksedTaraka ja Nimai Larson esitlevad Kumu ÖÖ pöörasel kontsertseremoonial oma tänavust albumit „Xtreme Now“, mis tõlgib ekstreemspordi surmapõlgavad sooritused energiajoogi üledoosist kihisevasse tantsulisse helikeelde.

[youtube]https://youtu.be/bXNZ63BqM5k[/youtube]

 

Õhtu jooksul astuvad üles veel mitmed omanäolised artistid: kummitusliku vokaali ja majesteetliku maneeriga Etioopiapäritoli power ambient artist Paul Jebanasam ette oma universumi elu, võimu ja energia vahekordi uuriva triloogia „Continuum“, millele loob efektse kontrapunkti audiovisuaalkunstnik Tarik Barri, kes on vastutanud ka Radioheadi ninamehe Thom Yorke’i ja Monolake’i kontsertide visuaalide eest. Julgetele kõrvadele pakub rämps-sämplitest ja rikutud loop’idest kontrollitud kaost loov Brooklyni müraskene täht Eric Copeland.

[youtube]https://youtu.be/l9i0hDNBdZM[/youtube]

 

Tuntumatest Eesti artistidest esinevad Kumu Ööl üles Eesti džässi klassiku Tõnu Naissoo trio ja haruharva avalikkuse ette astuv veteran-indibänd Röövel Ööbik. Abstraktsete rütmistruktuuride meistritest duo Algorütmid kannab koos etenduskunstniku Henri Hütiga ette ühisteose “Trance”, tehnoloogiakeskseid helimanipulatsioone ja masinlikke vibratsioone väljutavad elektroonikaartist ekke ja Cubus Larvik Quartet. Kodumaale teeb visiidi Taipeis tegutsev helilooja ja elektronmuusiku Sander Saarmetsa ja kunstnik Virge Loo audiovisuaalne kooslus V4R1.

[youtube]https://youtu.be/8wygv_CoWsw[/youtube]
Kolm kontserti toetub eelkõige vahetule spontaansusele ning visuaalkunstniku, lavastaja ja kultuurikorraldaja Erik Alalooga testib „Kumu hittide“ vahel vaikuse lõhestamist mateeria ja masinate abil.

[youtube]https://youtu.be/3tx6IU1Kkr4[/youtube]

 

„Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust“ on näitus, mis on koostatud täies mahus Eesti Kunstimuuseumile kuuluvate teoste põhjal Kumu 10. juubeliks. Ekspositsioon torivalikute üle selle koostamisel. Hiti mõistet kasutades opereerib näitus ka meediumina kunsti ja publiku vahel, pakkudes välja nii kaasaegse kunsti klassikat kui ka vähem tuntud teoseid sisaldava valiku, milles saab oma eelistuste näol aktiivselt kaasa rääkida ka publik.
Näitusest lähemalt.

 

Kumu ÖÖ piletite eelmüük Piletilevis algab neljapäeval, 26. mail. Esimesed 100 piletit on kiirematele 18 €, Kumu klubikaardi omanikele -20% ehk 14,4 €. Järgmised piletid maksavad 25 €.
Telia klientidele juunikuus sooduspiletid -20% (hinnad kehtivad kõikidele eelmüügi piletitele).
Kohapeal maksab pilet 29 €. OSTA PILET

 

Kumu ÖÖ korraldaja on Musiccase OÜ koostöös Kumu Kunstimuuseumiga ja Üle Heli festivaliga. Festivali toetavad Telia & Spotify, Eesti Meedia, Elu24, Moe, Nordic Hotel Forum, Fritz-Kola, Raadio 2, Rada7.ee ja Viru Keskus.

 

Kumu ÖÖ visuaalse identiteedi looja on agentuur Hmmm

 

Uusimad projektid

Station Narva 2024

Näita rohkem