News

Laupäeval, 4. juulil jõuab esimest korda Eestisse Morrissey

Kuupäev

“And don’t you wonder, why in Estonia they say, Hey you, you big fat pig, you fat pig, you fat pig” laulab Morrissey loos „America is Not the World“ aastal 2004. Lõpuks jõuab kultusstaatuses Briti laulja-poeet oma tuuri „Tour of Refusal“ raames ka ise Eestisse.

Morrissey astub Tallinnas üles oma maailmatuuri väiksemais klubis Rock Café ning Eesti publikule tuleb müüki vaid 1000 piletit. Morrissey tuur on hetkeks juba täie hooga käimas, homme, 10. aprillil annab ta kontserdi Ameerikas Dallases ning mais jõuab tuur Euroopasse, kust juunis liigutakse Skandinaaviasse, Venemaale ning seejärel juuli alguses Tallinnasse ja Riiga.

Morrisseyle kuuluvad surematud lood nagu „Every Day is Like a Sunday“, „The More You Ignore Me, the Closer I get“, „You’re Gonna Need Someone on Your Side“ ja paljud teised. Morrissey sooloplaadid on toonud talle kümme Top 10 singlit UK’s, tunnustatud muusikaajakiri NME on nimetanud Morrisseyd üheks kõigi aegade mõjuvõimsamaks artistiks, the Independent on öelnud, et ikooni staatus, mille Morrissey on oma elu ajal pälvinud, omistatakse artistile enamasti peale tema surma ning Pitchfork Media väidab, et tegemist on viimase 20 aasta kõige olulisema tegelasega lääne popkultuuris.

Morrissey sardoonilised ja ilukirjanduslikud laulusõnad, on nad siis dramaatilised, iroonilised või naljakad, soojad, jutustavad hukatuslikest suhetest, üksildastest ööklubikülastustest, romantilisest meeleheitest või sotsiaalsest võõrandumisest – meile kõigile omased tunded, mida Morrissey suudab väljendada talle iseloomuliku tabava intellektuaalse verbaalse viguriga. Fenomen, mis on toonud talle järgijaid üle maailma, kes ei pea paljuks öelda „Morrissey on Jumal“.

Morrissey maailmatuuri soojenduskülaline on ekstsentriline Briti indie-pop punt Doll & the Kicks, kes ka Tallinnas lavale astub.

Rock Café’s toimuvale kontserdile tuleb müügile vaid 1000 piletit, millest esimesed 100 soodushinnaga 595 krooni FBI ConcertClubi liikmetele. Piletid on müügil Piletilevis neljapäevast, 9. aprillist kell 10:00!

itsmorrisseysworld.com
myspace.com/dollandthekicks


Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem