News

Legendaarne NYi poetess ja “pungi ristiema” Patti Smith annab kontserdi Nordea Kontserdimajas

Kuupäev

Patti Smith, foto Steven Sebring
Patti Smith, foto Steven Sebring

Patti Smith, foto Steven Sebring[/caption]

<b style=21. juulil toimub värskelt nime vahetanud Nordea Kontserdimajas mõjukaimate rockmuusikute hulka kuuluva USA laulja, lugudekirjutaja ja poeedi Patti Smithi kontsert. Piletid tulevad müügile reedel, 16. mail nii Ticketpro kui Piletilevi  veebipoodides ja müügikohtades.

Patti Smith on üks vaieldamatult olulisemaid ja mõjukamaid nais-rockmuusikuid ja poeete läbi aegade, tänaseks Rock and Roll Hall of Fame’i arvatud ja “muusikute Nobeli preemia” Polar Music Prize’i laureaat. Tema ambitsioonikat, intrigeerivat, kompromissitut, samas liigutavalt ausat ja hingestatud loomingut on aastakümneid peetud Bob Dylani loodu kõrval olulisimaks rocki ja poeesia sümbioosiks.

Nii struktureeritud rock-lugusid kui avangardse impro ja free-jazzi piirimail balansseerivat loomingut esitades on tema võimas lavaline kohalolek ja ekspressiivne hääl, šamanistlikult rütmilised luulekatked ning ekstaatiline ja hingestatud väljendusviis   lummanud muusikafänne üle maailma. 21. juuli Tallinna kontsert on Patti Smithi esimene ja ainus ülesastumine Baltikumis, vahetult enne Tallinna saabumist esineb ta Soomes Pori Jazzil.

Kontserdi toetajana soovib Nordea pank kontserdimajale nime andmisega kinnitada oma täielikku ja pikaajalist pühendumist kultuurivaldkonna edendamisele.

“Olles pühendanud oma elu kunsti kõigile vormidele, on Patti Smith näidanud meile kui palju on rock’n’rolli luules ja luulet rock’n’rollis. Patti Smith on justkui Rimbaud Marshalli võimendusega. Ta on muutnud seda, kuidas terve põlvkond välja näeb, mõtleb ja unistab. Ainulaadse kunstnikuna tõestab Smith üha uuesti, et võim on inimeste käes – “People Have the Power”. – Polar Music Prize

https://www.youtube.com/watch?v=xACZHv-sLCg

“Frederick”, 1979

https://www.youtube.com/watch?v=izZuDxb84W0

“People Have the Power”, 1988

https://www.youtube.com/watch?v=pPR-HyGj2d0

“Gloria”, 1975

https://www.youtube.com/watch?v=xxygqSTO1lQ

Piletiinfo:

Piletid on saadaval Ticketpro ja Piletilevi veebipoodidest ja müügipunktidest hinnaga 30-55€ alates 16. maist kl 10.00

www.ticketpro.ee

www.piletilevi.ee

Kontsert toimub Nordea Kontserdimajas Tallinnas Solaris keskuses.

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem