News

Narva linn ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit sõlmisid hea tahte protokolli

Kuupäev

27. aprillil tokolli allkirjastamine Euroopa kultuuripealinn 2024 kandidatuuri ettevalmistamiseks. Sellele panid oma allkirjad Narva linnapea Tarmo Tammiste, Toila vallavanem Eve East, Sillamäe linnavolikogu esimees Jelena Koršunova, Kohtla-Järve linnapea Ljudmilla Jantsenko, Jõhvi vallavanem Aleksei Naumkin ja Narva-Jõesuu volikogu esimees Veikko Luhalaid. Lüganuse ja Alutaguse valdade esindajad allkirjastavad lepingu järgmisel IVOL-i istungil.

Tarmo Tammiste sõnul võib avaneda ainulaadne võimalus viibida Euroopa tähelepanu keskmes mitte ainult Narvale, vaid kogu regioonile. “Meil on vaja edendada ning elavdada Ida-Virumaa linnade omavahelist kultuurisuhtlust, kuna koos võidame sellest kõige rohkem. Ühisesse suurde projekti panustades paraneks ja süveneks meie regiooni sisene koostöö ning olulise tiitli nimel panustamine võimendaks iga investeeringut veelgi. Kultuuripealinna aasta meelitab tiitlit kandvasse linna või regiooni rohkelt nii sise- kui välisturiste ning me peame olema selleks valmis,” rääkis Tarmo Tammiste.

Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste esindajad on väljendasid veendumust, et linnal on erakordselt head šansid saada seda tiitlit, ja nad on väga huvitatud koostööst Narva linnaga.

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem