Uudised

Neljapäeval kerkivad Vabaduse väljakule kaks kontsertlava, kohvikute ja tänavatoidu ala, digitihnik ning Laste Vabariik

Kuupäev

Neljapäeva, 29. juuni õhtul toad ning ainulaadsed puitinstallatsioonid.

Juba alates tänasest hakkab Vabaduse väljakule kerkima puitinstallatsioonidest “digitihnik”, mis jutustab Eesti kui eesistuja lugu „Ühtsus tasakaalu kaudu“, sümboliseerides nii meie kultuurile omast suhestumist looduskeskkonda kui pidevalt muutuvat identiteeti. Ligi 7 tihumeetrist ja 700 identsest puitelemendist koosneva ning põnevaid kohtumispunkte ja platoreiks on tänavuse noore arhitekti preemia laureaadid Sille Pihlak ja Siim Tuksam arhitektuuripraksisest PART.

 

Digitihnik

Koostöös Tallinna Tänavatoidu ja kohvikute ala. Esindatud on meie rahvuskalale spetsialiseerunud KrõbeRäim, vesikringleid pakkuv Bite My Bagel, aasia maitseid üle Eesti levitav food-truck Kolm Nuudlit, MTÜ Mondo Süüria köök, pita meister Street Food Team, BBQ Truck Lätist, Tallinna Tehnikaülikooli kohviku Nohik kohvibuss ja Paulig Coffee Truck. Toiduala kujundab pikkade laudadega mõnusaks ühiseks söömaajaks Homeart kodusisustuspood.

Kõige noorematele kontserdi külalistele rajatakse Vabaduse väljaku Vene Teatri poolsesse serva Laste Vabariik – labürint-mänguala ja töötoad, kus saab nii seigelda, avastada, meisterdada kui nuputada. Sel suvel üle Eesti rändav ja Eesti 100. sünnipäeva tähistav elamustuur Laste Vabariik saab teoks Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatava laste ja noorte kultuuriaasta raames.

Laste Vabariik

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistava kontserdi tonian Voices, Frankie Animal, Genka, Kadri Voorand, Kukerpillid, Mari Jürjens, Miljardid, NOËP, Vaiko Eplik, Winny Puhh ja Ühendkoor Veronika Portsmuthi juhatusel. Artistide etteasted ühendab katkematuks tervikuks helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder.

Linnarahvast tervitavad kontserdil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

Kontserdi kannab üle Eesti Televisioon. Otseülekannet vahendavad saatejuhid Anu Välba ja Johannes Tralla.

Ajakava:
Tänavatoidu ja kohvikute ala avatud 18.00–23.00
Laste Vabariik mänguala ja töötoad avatud 18.00–21.00
Kontsert 19.30–21.30
ETV otseülekanne 18.45–21.00

Ala paigutus

 

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistava kontserdi korraldajad on Musiccase OÜ ja Kingent Management
Visuaal- ja valguslahendus, lavade ja ala kujundus: Emer Värk, Rene Jõhve, arhitektuuripraksis PART
Lavastus ja koreograafia: Arolin Raudva
Visuaalne identiteet: Martin Veisman, Ruum 414
Toiduala: Tallinna Tänavatoidufestival
KrõbeRäim, MTÜ Mondo Süüria köök, Bite My Bagel, Paulig Coffee Truck, Kolm Nuudlit, BBQ Truck (LV), Nohik Kohvibuss, Street Food Team, Homeart kodusisustuspood
Laste Vabariigi mänguala ja töötoad: elamustuur Laste Vabariik, laste ja noorte kultuuriaasta 2017
Tellija ja peakorraldaja: Riigikantselei

Jaga
Kategooriad

Uusimad projektid

Efterklang (DK)

Näita rohkem