News

NY kultusbänd Swans annab täna Von Krahli teatris valju ja võimsa kontserdi!

Kuupäev

NY kultusbänd Swans annab TÄNA Von Krahli teatris valju ja võimsa kontserdi!

Täna, neljapäeval, 12. mail astuvad Von Krahli teatrisaalis lavale mõjuvõimas post-punk bänd Swans ning indie-folk trubaduur James Blackshaw. Võib juhtuda, et Swansi etteastest saab kõigi aegade valjem kontsert selle maja ajaloos!

“Kärisevad kitarrid, ahistavad laulusõnad, matuserütmid, ebanormaalne helitugevus – Swans oli 80-ndate eksistentsiaalse kannatuse ülim väljendus, orwelliku õuduse hirmuäratavmanifestatsioon, mis mõjutas mainstreami ja viis bändi ka lõpuks iseenesliku hukuni. Nüüd on nad tagasi, endiselt kompromissitu, väsimatu ja uskumatult vali,” kirjeldab muusikaajaloo olulist peatükki nimega Swans ajakiri MOJO.

Uudis Swansi uuest albumist pärast 13-aastast vaikust pani maailma muusikapressi kihama ning arvustused bändi 2010 aastal ilmunud plaadile “My Father Will Guide Me Up The Rope To The Sky” on olnud ülistavad. Bändi liider Michael Gira rõhutab järjekindlalt, et tegemist ei ole comeback’iga  vaid Swani jõudmisega uuele loomingulisele tasemele. “Michael Gira ei tee midagi lihtsalt, kiiresti ja enesestmõistetavalt. On aimamisi tajuda, kuidas ta sisse ja välja hingab, poose ja positsioone otsib ning lõpuks aeglase raskepärasusega varjust välja astub. Kuulake kas või avalaulu „No Words/No Thoughts“ sissejuhatust – kellad, siis trummilöökidega alla joonitud monotoonsein, nüüd oleme dünaamilisemad.

Swans on olnud tuuril 2010. aasta lõpust saadik ning Tallinnasse jõuavad nad pärast  kontserte Rootsis, Norras, Taanis ja Soomes ning astuvad seejärel üles festivalidel SKIF St. Peterburgis ning Primavera Barcelonas. Bändi tuuri on saatnud hüüatused stiilis  “parim kontsert mida olen sel aastal näinud” või “poleks uskunud, et midagi sellist iial kogen”.

New Yorki post-punk bänd Swans, kes kasvasvälja 80ndate algul New Yorki no wave skenest, sarnasest taustsüsteemist kui nende hingesugulased Sonic Youth. Bändi asutajaks ja hingeks oli multiinstrumentalist, vokalist ja lugudekirjutaja Michael Gira, kes bändi liidriks ka täna. Swansi iseloomulikumaks tunnuseks oli algusest peale sünge ja veniv vokaal, agressiivne ja erakordselt vali helikaskaad, muutuvad tempod ja üle vindi moonutatud kitarri-saund. „Luiged on väga halva iseloomuga majesteetlikud ja kaunid olendid,“ on Gira öelnud, ning tõepoolest, „ilus ja brutaalne“ on omadussõnad,  mis seisavad kõrvuti nii mõneski bändi kirjeldavas arvustuses.

Kontserdi avab homme õhtul Inglise folk-trubaduur James Blackshaw, keda on tihti võrreldud Bert Janschi ja Nick Drake’iga. Von Krahli teatrisaal avab uksed 19:00, James Blackshaw astub lavale 20:00 ning Swans kell 21:00. Kontserdile järgneb post-punk dj-pidu Von Krahli baaris (kontserdipiletiga tasuta).

Piletid hinnaga 25 ja 30 EUR on müügil Piletilevis, Ticketpros ning enne algust kohapeal.

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem