News

Patti Smith peab oma esmakordset esinemist Eestis üheks tuuri kõrghetkeks

Kuupäev

Patti Smith, foto Steven Sebring

 

Järgmisel esmaspäeval, 21. juulil Tallinnas Nordea Kontserdimajas oma esimese Baltikumi kontserdi andev legendaarne USA lauljanna ning poeet Patti Smith jõuab Tallinnasse oma bändiga, kus astuvad üles ka tema lapsed Jesse ja Jackson Smith. Patti Smithi sõnul on ta Eestisse tulekut pikalt oodanud ning peab seda üheks oma tuuri kõrghetkeks.

Tallinnasse jõuab Patti Smith Soomest, kus ta laupäeval astub üles ühena Pori Jazzi peaesinejatest. Patti Smithi viimane kontsert Soomes, eelmisel suvel Tampere-talos müüdi välja paari tunniga.

Tallinna kontserdil on lisaks oma viimase albumi “Banga” lugudele lubanud Patti Smith esitada kindlasti just ka tuntud lugusid läbi tema karjääri nagu “Beacause the Night”, “People Have the Power”, “Frederic” ning lugusid tema rocki-ajalugu muutnud debüütalbumilt “Horses”. Patti julgustab kontserdi käigus inimesi talle julgelt ka hüüdma, milliseid lugusid kuulda just soovitakse. “Kui esinen, teen seda ju inimestele ja mõned tahavad just neid mu vanemaid asju kuulda. Ma ise samuti, kui lähen kontserdile, tahan kuulda mõnd vanemat Rolling Stonesi või Bob Dylani lugu, nii et olen selles osas samasugune kui kõik teised”, selgitab Smith intervjuus Postimehele ning lisab oma ootuste kohta Eestist: “Loodan kohtuda inimestega, kirjutada raamatutesse või plaatidele – ühesõnaga teha, mida rahvas tahab”.

Patti Smithi esimene, täna üheks rock-muusika ajaloo olulisemaks salvestiseks peetud stuudioalbum “Horses” ilmus 1975. aastal. 1978. aastal ilmunud kauamängivalt “Easter” on pärit Bruce Springsteeniga kahasse kirjutatud “Because the Night”, millest on saanud üheaegselt nii ajastu sümbol kui ka raadiojaamade lemmiklugu. Kokku on Patti Smith andnud välja 11 stuudioalbumit, viimane neist – “Banga” – ilmus 2012. aastal.

Patti Smithi paljukiidetud autoran-poes Sfäär (Mere pst. 6E).

Patti Smith on ka nüüd, tema väärikas vanuses aktiivne kunstnik, kes kirjutab muusikat, tekste ja raamatuid, annab pidevalt kontserte ning võtab sõna inimõiguste ja keskkonnakaitse teemadel.

“Patti Smith on laval poeet, punk-šamaan, erilise hääle ja muusikalise vaistuga laulja – säärase nõialiku tol hetkel puudunud ennast-ohverdava üliprohveti, veidi jimmorrisonliku kuju,” kirjutab Jürgen Rooste ajalehes Sirp.

Kontsert toimub Nordea Kontserdimajas Tallinnas Solaris keskuses, uksed avatakse esmaspäeval, 21.juulil 18.00, kontsert algab 19.00. Soojendusesinejat ei ole. 

Piletid on müügil:

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/rock_ja_pop/patti-smith-usa-146453/

http://www.ticketpro.ee/jnp/music/1345645-patti-smith.html

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem