News

Prantsuse elektropopp-bänd AIR esineb Tallinnas Rock Cafe’s

Kuupäev

7. detsembril jõuavad Tallinnasse prantsuse elektropopi staarid AIR. Esmakordselt jõuab bänd Eestisse oma viienda albumi „Love 2“ raames. Uus album ilmub järgmisel esmaspäeval, 5. oktoobril.

AIR koosneb prantsusekeelsetest sõnadest Amour, Imagination, Réve ehk armastus, kujutlus ja unistus. Nende eeskujudena võiks üles lugeda Burt Bacharachi, Serge Gainsbourgi ja ka 70-ndate süntesaatoritega, on AIR loonud uneleva, hüpnotiseeriva, retrohõngulise helikeele, mis sobib filmiheliribale, tantsuklubisse ja koju.

Prantsuse poisid Nicolas Godin ja Jean-Benoit Dunckel hakkasid bändi tegema aastal 1995. Peagi lindistasid nad singleid tantsumuusika-leibelitele Mo’Wax ja Source, remiksisid Depeche Mode’i ja Neneh Cherryt. 1998 said nad lepingu Virginiga ja ilmus AIRi debüütplaat „Moon Safari“, millelt „Sexy Boy“ ja „Kelly Watch the Stars“ said hitiks ka Inglismaal. Aastal 2000 järgnes soundtrack Sofia Coppola filmile Virgin Suicides, koostöö Sofia Coppolaga jätkus bändil ka filmide „Lost in Translation“ ja „Marie Antoinette“ heliribal. 2007. aastal ilmus grandioosne „Pocket Symphony“, kus lõi kaasa Jarvis Cocker ja produtsendina Nigel Godrich, kes töötanud bändidega nagu Radiohead, Travis, R.E.M. ja U2.

Eelmisel aastal möödus 10 aastat AIRi debüütplaadi „Moon Safari“ ilmumisest, plaadifirma EMI andis sel puhul välja albumi deluxe-väljaande ning avas netisaidi Moonsafary2008.com, kus fännid saavad jagada oma lugusid ja mälestusi aastast 1998, mil nende elude soundtrackiks oli just see album. Aastaga on sinna lugusid kogunenud üle maailma.

5. oktoobril ilmub AIRi viies album „Love 2“- esimene stuudioplaat, mille duo on produtseerinud algusest peale ise oma värskes Atlas Stuudios. Albumi singlid „Do The Joy“ ja teravmeelselt inglise keele tundi parodeeriv „Sing Sang Sung“ ilmusid 6. juulil ja 24. augustil.

AIRi Euroopa-tuur saab alguse 26. novembril Taanist, peatub 7. detsembril Tallinnas ja jõuab 11. jaanuariks koju Pariisi.

Vaata veel:
youtube

Konserdipiletid tulevad müügile kolmapäeval, 30. septembril kell 10:00 Piletilevis ja Ticketpros hinnaga 695.-

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem