Deki Alem (SE) live

Kuupäev

Location

Paavli Kultuurivabrik

16. novembril esineb Paavli Kultuurivabrikus üle Euroopa laineid lööv Rootsi grungeräpi duo Deki Alem, kes on tuntust kogumas oma muskliliste ülesastumiste ja satiiriliste muusikavideotega. Tegu on grupi tänavuse EP “Fluent Stutter” Euroopa tuuri kontserdiga.

Rootsi kaksikvendade Sammy ja Johnny Bennetti duo Deki Alem seikleb uljalt alternatiivmuusika tuntud ja seniavastamata radadel. Göteboris Rootsi-Aafrika peres sündinud ja uue aastatuhande sulamkultuuride mõjuväljas sirgunud mehed ristavad räppi drum’n’bass’iga ning grunget funki ja psühhedeeliaga. Nad loovad pillavaid popispektaakleid, matavad need lo-fi müra alla ning valavad videotesse, mille düstoopiline satiir ei jää alla “Black Mirrori” parimatele episoodidele. Kui Kendrick Lamar, Childish Gambino, Sleaford Mods, Roni Size, Yves Tumor ja 90ndate uljaimad poistebändid otsiks ühist mantlipärijat, võiks see kõlada ja välja näha umbes nagu Deki Alem.

Pärast mullust debüüt-EP-d “Among Heads”, mille produtsendid on LIOHN ja Klahr (Drake, Lady Gaga, Swedish House Mafia) ja radikaalseid muusikavideoid nagu “Chikken at the Mall” on vennad Bennettid soojendanud oma lapsepõlve iidolit Gorillaz ning tuuritanud Põhjamaades, Hollandis, Ühendkuningriigis ja Prantsusmaal. Oma tänavu juunis ilmunud teise minialbumi “Fluent Stutter” tuules on nad tõusnud üheks Euroopa festivalide kuumimaks nimeks ning alustamas tuuri, mis toob neid ka Tallinna.

Deki Alemi kontsert Tallinnas Paavli Kultuurivabrikus toimub 16. novembril 2023 algusega kell 19.

Kontserdi fotod Flickris.

Portfoolio