EKA uue maja avamine ja suur soolaleivapidu

Kuupäev

Sadade või suisa tuhandete EKAlaste unistus sai teoks, kui koliti kokku oma uude koju! EKA uus hoone Kalamaja serval, hingematvate vaadetega Tallinna vanalinnale ja lahele, pulbitsevale Loomelinnakule ja jaamaturule sai koduks arhitektidele, disaineritele, kunstnikele, kunstiteadlastele, kuraatoritele, digidisaineritele, urbanistidele, animarežissööridele, ideedele, loomingule, raamatutele, elukeskkonna kujundajatele ja säästjatele. See vääris pidulikke kõnesid, juubeldamist, rõõmurõkkeid ja pidu!

Avamispäeva pidulikul aktusel kõnelesid Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, ministrid Mailis Reps ja Indrek Saar, Tallinna linnapea ja EKA kuratooriumi liige Taavi Aas, KUU arhitektide esindajana Eik Hermann ja EKA vilistlasest emeriitprofessor Leonhard Lapin. Aktuse kunstilise osa lavastas Renate Keerd.

Avamispäeva lõpetas lausa neljal laval toonase Kunstiinstituudi pidudel oma loometeed alustanud legendaarsed Kukerpillid, 1990ndate aastatel kunstiakadeemia vanas lasketiirus Heven tegutsenud müraroki bänd Zahir, meta-kunstniku Kiwa juhtitav improprojekt Marko Mägi Trio, Aivar Tõnso ehitushelide performance’iga, kunsträppar San Hani ning DJ-d Erkki Tero, Janek Murd, Jan Tomson, Johann Kolmtuhat ja Johanna Tenso.

Lisainfo

Jaga
Portfoolio