Euroopa päeva kontserdi korraldamine Narvas

Kuupäev

Asukoht

Narva Raekoja plats

Photographer: Marko Mumm

1. mail 2024 täitus Eestil 20 aastat Euroopa Liidu ja NATO liikmena. Eestist sai ELi liikmesriik 2004. aastal pärast kuus aastat kestnud ühinemisläbirääkimisi. Eestiga koos liitusid ELiga Läti, Leedu, Poola, Ungari, Tšehhi, Slovakkia, Sloveenia, Malta ja Küpros. Liitumine ELi ja NATOga andis meile kindluse, et me ei ole enam kunagi üksi.

Eesti EL teekonda tähistati kogu aasta vältel mitmesuguste projektide ja üritustega, mis kulmineerusid 9. mail Euroopa päeval.

Shiftworksi tiimil oli au ja rõõm viia Euroopa Komisjoni Eesti esinduse tellimusel ellu Euroopa päev Narvas. 9. mail toimus Narva Raekoja platsil avalik tasuta kontsert, kus astusid lavale nii solistid Uku Suviste ja Narva päritolu Alika koos Narva Sümfooniaorkestriga kui ka Smilers. Vahepalasid esitasid Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkester ja samuti Kohtla-Järvelt pärit folkroki bänd KRATT.

Kontserdi avasid sõnavõttudega president Alar Karis, Narva linnapea Jaan Toots ja Rootsi suursaadik Ingrid Tersman. Ürituse teadustaja oli Jevgeni Timoštšuk ja live-esinemiste vahele valis muusikat kohalik noor DJ Työmik Bassofsky. Avatud oli kohvikuteala ja Euroopa-teemaline infotelk. Üritus oli kõigile tasuta.

Ürituse alall kõigile huvilistele avatud Euroopa telgis esitlesid oma tegevusi järgmised asutused:
EASi ja KredExi ühendasutus, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi Eesti Büroo, Europe Direct’i Narva teabekeskus, Erasmu+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur, Eesti Rahvusraamatukogu, Hollandi Kuninglik Suursaatkond Tallinnas, Rootsi Suursaatkond Tallinnas, Integratsiooni Sihtasutus, Saksa-Balti Kaubanduskoda.

PPA andmetel käis kontserdilt läbi ligi 3500 inimest.

Shiftworksi tiimi vastutusvaldkonnad projektis:

  • Sündmuse programmi loovkontseptsioon
  • Kokkulepped esinejatega, seadete tellimine Narva Sümfooniaorkestrile
  • Kontserdiala  ja Euroopa telgi loovkontseptsioon, disain, ala plaan ja sisekujundus
  • Kokkulepped teenusepakkujatega
  • Turvalisuse ja heakorra tagamine
  • Avaliku ürituse loa hankimine
  • Projekti juhtimine ja elluviimine

Peakorraldaja: Euroopa Komisjoni esindus Eestis  
Euroopa Telk peakorraldaja: Euroopa Parlamendi Eesti esindus
Korralduspartner: Shiftworks OÜ
Lava ja tehniline teostus: Soundhouse OÜ
Turvalisuse tagaja: Meeskond Security 
Toitlustajad: Kohvik Muna, Valge Kõrvits
Ala sisekujundaja: Ott Kangur

Kliendi kommentaar, hinnang koostööle:
Helin Sööt, Euroopa Komisjoni esindus Eestis kommunikatsiooninõunik:
“Shiftworks aitas 2024. aastal Euroopa Komisijoni Eesti esindusel läbi viia Euroopa päeva pidustusi Narvas. Shiftworksi pikaaegne kogemus aitas meie kontserdil kulgeda sujuvalt ja plaanipäraselt ning kontserdi päeval teadsime, et oleme kindlates kätes. Kõikvõimalikud viimase hetke mured said justkui mööda minnes kiired ja loomingulised lahendused. Tänu Shiftworksi laiale koostöövõrgustikule Narvas võisime olla kindlad, et kaasame korralduseks just õigeid kohalikke inimesi ja kõnetame paremini oma sihgruppi.”

Kogu fotogalerii leitav Shiftworksi Flickrist (fotode autor: Marko Mumm)

Portfoolio