Laibach (SI) „The Coming Race”

Kuupäev

Location

Vaba Lava Tallinn

Laibach, Križanke 2016

29. jaanuaril 2023 esineb Eestis taas Sloveenia industriaal-skandaal kollektiiv Laibach. 

Tegu on Laibachi esimese pandeemia järgse Euroopa tuuri „The Coming Race” kontserdiga, millel kõlavad valitud palad nii Saksa kirjamehe Heiner Mõlleri tekstidele loodud muusikalist „Wir sind das Volk“ ja Soome ulmekomöödia „Iron Sky – The Coming Race“ heliribalt kui ka grupi tunnuslugude läbilõiget 1980ndatest tänapäevani.

Piletid on müügil Piletilevis.

1980. aastal toonase sotsialistliku Jugoslaavia söekaevanduslinnas Trbovljes sündinud kontseptuaalkollektiiv Laibach on üks rahvusvaheliselt tuntumaid endisest idablokist esile tõusnud popkultuurilisi nähtusi. Avangardkunsti ja industriaalmuusika ühendajana on neid võrraldud haakuvate žanrite tunnusnimede Einstürzende Neubauteni, Coili ja Throbbing Gristle’iga ning nad on olnud eeskujuks teiste seas Nine Inch Nailsile ja Rammsteinile.

Briti muusikapressis omal ajal maailma kõige ohtlikumaks bändiks tituleeritud grupi tegvuses peegeldub nii iha kui ka põlgust võimu vastu. Nende totalitaar-militaristlikku stilistikat ja tervikliku kunstide sünteesi ihalust on tembeldatud nii ultra-vasakpoolseks kui ka -parempoolseks. Nad on imaginaarse riigi Neue Slowenische Kunst kaasrajajad ja esimene lääneliku popkultuuri saadik, kes on esinenud Põhja-Koreas.

Laibachi liikme ja ideoloogi Ivan Novaki sõnul ei häiri neid õigupoolest ükski bändi kohta levinud valearusaam: „Vahel on valearusaam parem tõlgendus kui kellegi sellise oma, kes arvab meist kõike teadvat.“

Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab kell 20.00.
Kontserdi piletid hinnaga 25–45 eurot on müügil Piletilevis.
Kontserdi korraldajad on Shiftworks OÜ ja Damn.Loud agentuur

Jaga
Categories
Portfoolio