Liima (DK/FI) “1982” esitluskontsert

Kuupäev

Taani-Soome indie-supergrupp Liima esitleb 9. märtsil 2018 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis oma 2017. aasta sügisel ilmunud albumit „1982“.

Berliini plaadileibli City Slang alt 3. novembril ilmunud Liima teiselt täispikalt albumilt „1982“ kostab nii külma sõja aegse süntpopi kui Talk Talki stiilis artrocki kajasid. Paari viimase aasta jooksul Londonis, Berliinis ja Portugalis kirjutatud ning Soomes salvestatud albumi kaasprodutsendiks on Brooklyni eksperimentaalpopi grupist Grizzly Bear tuntud Chris Taylor.

„Stranger Things“ telesarja uue hooaja ja „Blade Runner 2049“ filmi tuules ilmunud „1982“ sobiks suurepäraselt mõne kunstilise ulmedüstoopia heliribaks, ometi pole sel suurt pistmist ei retrofutu, küberpungi ega nostalgiaga. Pigem on tegu möödaniku tulevikufantaasiate tõlgendusega. See album ei püüa jäljendada 1982. aasta soundi, vaid arutleb aja, ruumi ja identiteedi ning nende nihestamise üle ühe põlvkonna alateadvuses. Miski siin pole sihilikult revolutsiooniline või senikuulmata, mõjudes ometi eksimatult ainukõlaliselt.

Lisainfo

Jaga
Categories
Portfoolio