Station Narva 2018

Kuupäev

Aeg
21.–23. september 2018
Koht
Narva
Tüüp
Festival

Narvas esmakordselt toimunud muusika- ja linnakultuurifestival Station Narva täitis piirilinna rahvusvahelise muusika ja kunsti, põnevate arutelude ning eri põlvkondi ja rahvusi liitvate kohtumistega. Festivali üritusi külastas ligi 3000 inimest.

Kreenholmi ajalooliste müüride vahel ja Ro-Ro klubi boheemlaslikus miljöös pakkusid muusikalisi elamusi 20 artisti, nende seas postpungi ja neopsühhedeelia legend Echo & the Bunnymen, techno produtsent Actress ja triphopi pioneer Tricky Inglismaalt, Venemaa tõusvad tähed Grechka ja Shortparis, Soome psühhedeelse rocki bänd Joensuu 1685 ning paljud Eesti artistid, teiste seas Mart Avi, 12EEK Monkey  ja Una Bomba 50+ ning Narva enda tegijad räppar Propazhast kuni koos Genkaga ühise etteaste teinud Alla Jakobuva tütarlasteansamblini.

Lisaks tor DIGIX.

Narva kunstiresidentuuris leidsid aset nii rahvusvahelise kunstnikeduo Varvara & Mar näituse avamine, Kaisa Leka ja Christoffer Leka koomiksijoonistamise töötuba kui ka BAZAR arutelud. Huvilistel avanes võimalus nautida ehedaid „po-narvski“ valmistatud hommikusööke VitaTiim keskuses ja tasuta päevaseid kontserte üle kogu linna püstitatud lavadel Fama Keskusest EV100 pargi ja Sõudebaasini.

Festivali korraldas Shiftworks koostöös Narva tiimi ja mitmete Narva ettevõtete ja organisatsioonidega: Art Club Ro-Ro, TÜ Narva kolledž, Narva kunstiresidentuur, EffectExpert MTÜ, festival Silmupäevad, Comedy Estonia, arutelude päev BAZAR ja MTÜ Uus Sild.

Festivalimelu aitasid luua Station Narva suurtoetajad Telia, OÜ Narva Gate ja Rand & Tuulberg ning head partnerid Narva linn, GoGroup, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Soome Instituut, Rootsi Instituut, DIGIX, The Nordics, Briti Nõukogu, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, USRF, Hispaania Suursaatkond Eestis, Ida-Viru kutsehariduskeskus, Levikom, Hotell Inger, Noorus Spa Hotel, Liivarand SPA Hotel.

Festivali teostumisse panustasid: Erkin Antov (graafiline disain ja veeb), Ott Kangur (sisekujundus), Aigar Vals (videomaterjalid), Asko Astmäe (sotsiaalmeedia), RGB Baltic, BGMD ja Soundhouse, Kingent Management ja SCS Logistika, Cuu Club, Kataja Event, Pirtel, MOE Peenviinavabrik, Kohvik Muna, Indrek Kõverik, Piirone, Kusmiku, F&B Cafe ja Kokomo, Rapid Security, Toi Toi Eesti, Tuuliku Puit OÜ, International House Tartu.  

Lisainfo: https://stationnarva.ee/2018

Jaga
Portfoolio