Station Narva ettevõtluspäev

Kuupäev

John Robb (UK)rrPhoto: Liis Reiman / liis@liisreiman.com

Station Narva festivali raames reedel, 20. septembril loomeinkubaatorile. Teiste seas esinesid ettevõtluspäeval Vene kaasaegse kino klassik Aleksandr Sokurov, auhinnatud filmitegija Johanna Schwartz, punkmuusik ja ajakirjanik John Robb ning Ida-Viru ettevõtjad ja Narva kultuuripealinna kandideerimise eestvedajad. 

Station Narva & OBJEKT ettevõtluspäeva toetavad Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis ja EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Päev algas Narva linna esindajate tervitustega, millele järgnesid Riia Stockholmi majanduskooli abiprofessori Peter Zashevi inspiratsioonikõne kultuuride kokkupõrkeist ja väikeste ideede ellujäämise võimalustest suures maailmas ning Inglise punkmuusiku ja ajakirjaniku John Robbi ettekanne popkultuuri ja tehnoloogia heitlikest suhetest.

Seejärel jõudis järg nii regionaalse, üleriigilise kui ka rahvusvahelise loovmajanduse ja selle ärimudelite ning koostöövõimaluste kaardistamiseni. Narva loomingulise arenguhüppe potentsiaali analüüsis Prototroni rahastu juht ja OBJEKT asutaja Jana Pavlenkova ning tööstuse ja loomevaldkonna kokkupuutepunkte IVIA turundusjuht Vadim Orlov. Ülevaate Vene telesarjadest kui uue ajastu ekspordiartiklitest tegi Anna Gudkova Peterburi Riiklikust Kino ja Televisiooni Ülikoolist ning filmi, muusika, kunsti ja teatri sümbioosist kogukondlikus loomes rääkis Rotterdami WORM keskuse pressijuht ja kultuuriajakirjanik Richard Foster.

Lõunapausile järgneval paneelarutelul „Narva on järgmine“ võtsid Narva kui rahvusvahelise loov- ja koostöökeskuse võimalused luubi alla Narva linnaarhitekt ja Narva2024 projektijuht Ivan Sergejev, politoloog Kristina Kallas ning Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht ja Euroopa Komisjoni hindamiskomisjoni liige Anu Kivilo.

Filmiloo vestmise võimsast jõust rääkis auhinnatud filmiprodutsent ja -režissöör Johanna Schwartz ning Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp jagas kogemusi linna muutmisest filmiproduktsiooni tandriks. Tehnoloogia transformeerivat väge kinokunstis tutvustas Vene kino elav legend Aleksandr Sokurov, kes lisaks rahvusvahelistel filmifestivalidel kümneid peapreemiaid noppinud uuenduslikele linateostele on tuntud ka otsekoheste kommentaaridega poliitika ja kultuuri teemadel.

Pärast pealinna ettevõtete kiirendi Startup Wise Guys pärastlõunast networking tundi jõudis ettevõtluspäev lõpusirgele Narva arutelusarja BAZAR vestlusringi ning startup-komöödia „Ükssarvik“ linastuse ja filmi produtsentidega kohtumisega Vaba Lava stuudiosaalis.

Alapealkirja „Produtsentide turg“ kandva ettevõtluspäeva eesmärk oli nii kohalike ja piirkondlike pädevuste edendamine kui ka uudsete koostöömudelite loomine  Euroopa, Venemaa ja Ameerika ettevõtetele. Ühtlasi uuriti kireva kogukonna, heitliku ajaloo ja ainulaadse asukohaga Narva võimalusi erinevate kultuuride, territooriumide ja valdkondade ühendajana.

Station Narva & OBJEKT ettevõtluspäeva ajakava

09.45–10.00 Kogunemine, hommikukohv

10.00–10.15 Tervituskõne Narva linna esindajatelt

10.15–10.30 “Kultuuride kokkupõrge ehk väikeste ideede ellujäämisvõimalused suures maailmas”. Peter Zashev (LV), ettevõtja ja Riia Stockholmi majanduskooli professor

10.30–10.45 “Popkultuur ja tehnoloogia: uue raputus”. John Robb (UK), muusik ja publitsist, muusikaveebi ja -ajakirja Louder Than War asutaja

10.45–11.40 Loovmajandus ja idufirmad Eestis ja Narvas

  • Presentatsioon “Narva loominguline hüpe”. Jana Pavlenkova, Prototroni rahastu juht ja OBJEKT asutaja
  • Startup Eesti Ida-Virumaal. Elina Dubova, StartupEstonia Ida-Viru tegevussuuna projektijuht
  • Tööstus ja loomevaldkond. Vadim Orlov, IVIA turundusjuht
  • “IP loometööstuses: Venemaa versus Euroopa”. Julia Jashkina (RU)
  • Loovkoostöö Jaapaniga Narvas. Alexandr Bitskov (EE/JP)

11.40–12.50 Loovad ärimudelid
Loomevaldkonna ettevõtjate koostöö muude valdkondadega. Kristiina Urb, EBS konsultant ja doktorant

  • “Telesarjad kui haridus- ja ekspordiartiklid”. Anna Gudkova (RU), Peterburi Riikliku Kino ja Televisiooni Ülikooli doktorant
  • “WORM Rotterdam: filmi, muusika, kunsti ja teatri sümbioos kogukonnaloomes”. Richard Foster (NL/UK)
  • “New Yorgist Narvani: uue klubi loomine”. Reigo Ahven, muusik ja Philly Joe’s džässiklubi asutaja

12.50–13.50 Networking lõuna

13.50–14.50 Ümarlaud “Narva on järgmine”
Narva kui rahvusvahelise loov- ja koostöökeskuse võimaluste üle arutlevad Narva linnaarhitekt ja Narva2024 projektijuht Ivan Sergejev, politoloog Kristina Kallas ja Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo

14.00–15.00 tutvustavad tuurid 
Multimeedia keskus OBJEKT. Anton Ossipovski
Ida-Viru Tööstuspargid. Vadim Orlov

15.00–16.30 “Piiride murdmine”
Piirideülesest koostööst ja kogukondade tugevdamisest räägib NATO esindaja
“Linn kui filmi võttepaik.” Edith Sepp, Eesti Filmi Instituudi juht
“Loo vestmise võimas jõud.” Johanna Schwartz, filmiprodutsent ja -režissöör
“”No Cut”: tehnoloogia transformeeriv vägi ekraanil”. Aleksandr Sokurov (RU), filmitegija (Sokurov fomd)
“Tehnoloogia ja kunst” (AI, uusmeedia, BigData). Prototroni tiimid
“Idufirma rajamine versus filmitegemine: mida on meil õppida? Rain Rannu, Fortumo asutaja

16.30–18.00 Networking. Startup Wise Guys & OBJEKT 

18.00–19.30 BAZAR vestlused

18.30–20.00 Startup-komöödia “Ükssarvik” linastus ja arutelu filmi produtsentidega Vaba Lava stuudiosaalis

Station Narva & OBJEKT ettevõtluspäeva toetavad Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis ja EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisaks kahepäevasele muusikaprogrammile Vaba Lava keskuses ja Ro-Ro klubis ning ettevõtluspäevale loomeinkubaatoimusid festivali raames ka Vaba Lava Narva hooaja avamine dokumentaaletendusega „Lõhe”, Eesti animafilmide programm Narva kunstiresidentuuris, tasuta kontserdid ja ekskursioonid üle linna, muuhulgas festivaliks  spetsiaalsete valgusinstallatsioonidega täitunud Kreenholmi tööstuskompleksis.

Jaga
Portfoolio