Tallinn Music Week 2015

Kuupäev

Aeg
25.-28. märts, 2015
Koht
Tallinn
Tüüp
Festival
Publik
24 050

Seitsmendat korda toimunud Põhja- ja Baltimaade suurimal uue muusika ja linnakultuurifestivalil Tallinn Music Week esines 206 artisti 24 050 muusikasõbrale ja üle 850 festivali delegaadile. Kõikvõimalikke muusikažanreid klassikast tantsumuusikani ja rokist džässini hõlmanud sündmuse kontsertprogramm hõlmas 36 lava üle linna. TMW konverentsi delegaatidena võttis sündmusest osa 853 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, neist 544 välisriikidest ning 309 Eestist.

Festivali kontserdid toimunud klassikalise muusika reiv Kultuurikatla Katelde saalis 1500 inimesele.

Disaini- ja arhitektuurigaleriis tegutsenud festivali pop-up restorani kogunes iga päev täismaja jagu einestajaid ning muusikateemaliste vestlusringide kuulajaid. Populaarseks osutus ka festivaliga esmakordselt liitunud Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm „TMW kunst”.

27.-28. märtsini Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses toimunud muusikatööstuse konverentsist võttis delegaatidena osa 853 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, neist 544 välisriikidest ning 309 Eestist.

Konverentsi keskseteks teemadeks olid muuhulgas naiste roll muusikabisnises ning uue Euroopa muusikatööstuse tulevik talendivahetusprogrammide ETEP  ja CEETEP liitumise valguses. Põnevaimaks paneelideks osutusid arutelud muusika rollist filmides ja reklaamides ning žanrite ülesest muusikatarbimisest, samuti intervjuu mõjuka punkbändi The Slits kitarristi ja laulja Viv Albertine’iga.

Konverentsi avakõnes avaldas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves heameelt, et Tallinn Music Week ei ole seitsme topol 2014″: “Sealt saab näha, mis juhtub, kui rokk ja hiphop on riigi teenistuses.”

TMW toetaja ja ametliku suhtluskanali Wire poolt esmakordselt välja antava auhinna Wire Prize võitjaks valiti viiuldaja ja laulja Maarja Nuut

Jaga
Portfoolio