Tallinn Music Week 2024

Kuupäev

Location

Tallinn, Eesti

Foto: Andrea Forlani
  • 3.–7. aprillil toimus Tallinnas 16. korda rahvusvaheline muusika- ja linnafestival ning muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week (TMW).
  • TMW muusikafestivalil esines 175 artisti 35 maalt ning konverentsil 168 muusika- ja kultuurivaldkonna professionaali kogu maailmast. Kokku kogus festival 18 317 külastust.

16. korda toimunud “uue muusika ja homsete mõtete festival” TMW täitis Tallinna kogu maailma muusikaga ning arutlustega muusikatööstuse oleviku ja tuleviku üle ning tutvustas meie linnakultuuri Telliskivi Loomelinnakust Koplini ning vanalinnast Rotermanni kvartalini.

President Alar Karis tervitas festivali esinejaid, külalisi ja partnereid TMW 2024 avavastuvõtul Telliskivi Loomelinnakus Von Krahlis neljapäeval, 4. aprillil, öeldes: “Kultuuri on nimetatud “terve ühiskonna eluviisiks”. Kuid kultuur ei arene ega õitse isoleeritult. Seetõttu on oluline kokku tulla, vahetada kogemusi, õppida teistelt ja mõista teisi. Teha rohkem koostöös teiste Euroopa ja maailma riikidega. Väärtustada ja toetada igat talenti, et saaks särada eredamalt, sest lõpuks võidame sellest kõik. Aitäh TMW korraldajatele, et olete 16 aastaga muutnud festivali nii tähelepanuväärseks.”

4.–6. aprillil toimunud TMW muusikaprogrammis esines 175 artisti 35 maalt Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Ida-Aasiast, Aafrikast, Austraaliast ja Okeaaniast. Euroopa kultuuripealinna Oulu2026, Music Finlandi ja Music & Media Finlandi koostöös esines TMW-il kõigi aegade rekordarv Soome artiste. Samuti astus festivalil üles rekordiline kogus  Kanada muusikuid. Esmakordselt olid festivalil oma kavasid kureerimas teiste seas Euroopa juhtiv klassikalise ja nüüdismuusika esitlusfestival Classical:NEXT, Hollandi agentuur Yugofuturism, NERDS (North European Resonance and Dissonance Society), Eesti Elektroakustiliste Heliloojate Ühing koostöös Läti elektroonilise muusika kontserdikorraldaja Dirty Deal Audioga ja Leedu klubi Opium. Žanriülene programm ulatus pärimusest digipopini, jazzist metalini ja koorimuusikast ambisoonilise 3-D helikogemuseni.

5.–6. aprillil Nordic Hotel Forumis toimunud konverentsi avasid kõnedega president Toomas Hendrik Ilves, Music Estonia tegevjuht Ave Sophia Tölpt ning TMW asutaja ja juht Helen Sildna. Koostöös Eesti muusikaekspordi arenduskontori Music Estoniaga kureeritud konverentsil olid arutlusel Euroopa muusikalinnade poliitikad, märgilisi elavmuusika toimumispaiku ühendava organisatsiooni Liveurope kümme tegevusaastat ning planeedi suurima peo Burning Man fenomen. Muuhulgas tutvustati Euroopa, Põhja- ja Lõuna-Ameerika ning Ida-Aasia muusikaturge ja Baltimaade klubikultuuri, hinnati koos väliskriitikutega TMW esinejate muusikat ning arutleti Soome-Eesti koostöö üle. Äsja Eesti ettevõttena loodud üleeuroopaline Music Tech Europe esitles koos e-residentsusega uusi koostööformaate.

Konverentsi keskseks sündmuseks oli ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse võrgustiku Keychange mõjuraporti (2018–2023) avalikustamine ja selle uut etappi välja kuulutava manifesti “Rewind and Fast Forward” ettelugemine võrgustiku esindajate ja artistide poolt.Keychange’i kaasasutajast ÜK ettevõtte PRS Foundationi tegevjuhi Joe Franklandi sõnul seljatas TMW Keychange’i peaeesmärgid juba 2018. aastal, mil saavutati konverentsi kõnelejate seas sooline tasakaal. “TMW jätkab uuenduste lainel kõige mitmekesisema esinejate valiku ja inimkesksema konverentsiga,” kommenteerib Frankland.

TMW konverentsil ja PRO programmis osales üle 1200 muusikatööstuse professionaali üle maailma. Konverentsil esines ligi 170 muusikatööstuse spetsialisti, poliitikakujundajat, ajakirjanikku ja muusikut.

TMW linnafestival viis päevastele retkedele linna kunsti-, toidu- ja muusikaradadele, avalikele vestlustele, linnalava kontsertidele PoCo popkunstimuuseumist Viru Keskuse ja Burning Mani kunst-mutant-auto Rändava Siilini ning Plaaditurult mitteametliku Kosovo muusikasaatkonna avamiseni.

TMW 2024 numbrites

  • 175 artisti 35 maalt
  • 168 konverentsi kõnelejat 
  • 1226 PRO delegaati / muusikatööstuse esindajat
  • 28 esitlusõhtut 11 muusikaklubis 
  • 37 programmi toimumispaika 
  • 18 317 festivalikülastust

Täpsem ülevaade TMW 2024 festivalist, sealhulgas kommentaare TMW 2024 partneritelt ja PRO delegaatidelt TMW kodulehel.

Jaga
Categories
Portfoolio