Vabamu avamismaraton

Kuupäev

Aeg
7. juuli 2018
Koht
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu
Tüüp
Pidulik avamisüritus

Pärast pooleaastast renoveerimist avas okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu uue püsinäitusega oma uksed linnarahvale 15 tundi kestva muuseumimaratonil oli muuseum avatud hommikul kella 9st kuni südaööni.

Esimese pileti uue püsinäituse  Vabadusel ei ole piire” külastajale müüs kultuuriminister Indrek Saar. Päeva jooksul olid muuseumikassas veel kunstik Kaido Ole, luuletajad Doris Kareva ja Eda Ahi, näitleja ja pedagoog Anu Lamp, ajaloolane David Vseviov, Shiftworks tegevjuht Helen Sildna jt.  Muuseumiõue laval esinesid erinevate ajastute tunnushelisid ja -hoiakuid väljendavate muusikaliste etteastetega  J.M.K.E, Regatt, Silver Sepp ja meisterjaan. Nii kodumaist kui ka väliseesti muusikat eri ajastustest ja stiilidest valisid päeva jooksul Janek Murd, Annie Rist ja Erik Morna.

Avatav püsinäitus kujutab teekonda okupatsioonidest vabaduseni ja koosneb viiest osast.

Lisaks toad lastele ning huvilised said osaleda interaktiivses orienteerumismängus ja õppida tundma meie vanalinna peidetud ajalugu.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu on suurim kodaniku algatusel loodud muuseum Eestis. 1998. aastal asutati USA-s Washingtoni osariigis Kistler-Ritso Foundation eesmärgiga koguda dokumente ja mälestusi Eesti lähiajaloost. Samaaegselt loodi Eestis Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus, mille ülesanne oli rajada Tallinnasse Eesti lähiajalugu kajastav muuseum.

Lisainfo

Jaga
Portfoolio