News

Punklegendi The Membranes juhtfiguur John Robb jagab klubis Sinilind mõtteid popkultuuri ajaloost

Kuupäev

Johnrobbemail

 

Neljapäeval, 24. septembril kell 19:00-20:30 peab Tallinnas klubis Sinilind avaliku loengu mõjuka Manchesteri postpunk-bändi The Membranes asutajaliige ja auhinnatud ajakirjanik John Robb. Valdavalt pungist mõjutatud popkultuuri ajaloole keskenduvat loengut ja sellele järgnevat vestlusringi modereerib kultuuriajakirjanik ja melomaan Indrek Mesikepp, tuntud ka kui luuletaja fs. Üritus on kõigile huvilistele tasuta ning juhatab sisse samal õhtul Sinilinnus toimuva 21. sajandi ameerika postpungi teetähis-artisti The Soft Moon kontserdi.

John Robbi Tallinna visiidi peamiseks sihtmärgiks on reedel, 25. septembril Teadlaste Öö festivali raames Kinos Sõprus toimuv The Membranesi ja Eesti uuendusmeelse kammernaiskoori Sireen kontsert „The Universe: Explained“, kus üheskoos kantakse ette The Membranesi suurejooneline tagasituleku-album, Mercury auhinna nominendist „Dark Matter / Dark Energy“.  Piletid üritusele on saadaval Piletilevist hinnaga 12€.

1977. aastal Inglismaal Blackpoolis John Robbi juhtimisel tegutsemist alustanud The Membranes jätkas pungi revolutsiooni uute tehniliste ja ideoloogiliste relvadega, olles muuhulgas teenäitajaks Sonic Youthi ja Big Blacki avangardmürale ning My Bloody Valentine’i shoegaze’i sümfooniatele. Lisaks 2009. aastal taasühinenud The Membranes’ile on Robb ka soulpunk-pundi Goldblade asutaja ning üks rahvusvaheliselt mõjukamaid popkultuuri käsitlejaid – ajakirjanik, avalik kõneleja, muusikaprodutsent ja ajakirja Louder Than War asutaja, kes on teinud regulaarset koostööd erinevatele väljaannetele The Guardian’ist Melody Maker’ini. John oli esimeste seas, kes kirjutas oma ajastu kõla ja rütmi defineerivatest bändidest nagu Stol on mitmed müügimenukeist raamatud, nende seas 1980ndate undergroundi käsitlev “Death To Trad Rock” ja Manchesteri muusikaskene loomislugu “The North Will Rise Again”, mis on teeninud kõrgeid hindeid nii Q kui Mojo kriitikutelt. Just tema võttis esmakordselt avalikus kirjasõnas kasutusele ka termini “britpop”.

Väsimatut John Robbi on tema kolleegid ja sõbrad nimetanud pungi tee-seda-ise kütusel kihutavaks inimraketiks. “Ma olen mitte iialgi vabandav, omadega p**s 21. sajandi mees,“ ütleb ta ise. „Üks pungipõlvkonna omadus on see, et vanus ei ole muutnud enamikku meist pehmemaks, me kõik oleme enda jaoks teadvustanud, et meie muusika peab jääma teravaks ja ei tohi muutuda jõuetuks,“ iseloomustab John kogu oma põlvkonda.

John Robbi avalik popkultuuriloeng toimub 24. septembril algusega kell 19:00 klubi Sinilind väikeses saalis. Vestlus keskendub esmajoonelt pungijärgsel ajastul Põhja-Inglismaal võrsunud muusikastiilide- ja skenede analüüsile, märksõnadeks postpunk, madchester, mürarokk, britpop ja 21. sajandi postmodernistlikud identiteedid. Loengut ja sellele järgnevat vestlusringi modereerib kultuuriajakirjanik Indrek Mesikepp. Loeng on kõigile huvilistele tasuta.

Üritus Facebookis

“The Universe: Explained” kontserdist lähemalt

Lisainfo:
www.facebook.com/themembranes
www.sireen.ee
www.musiccase
www.teadlasteoo.ee

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem