News

José Gonzáleze ja The String Theory orkestri kontserdi erikülaline on Mick Pedaja

Kuupäev

31744987995_ea55f8d43e_z

 

Tuleva aasta 3. veebruaril esinevad Tallinnas Nordea Kontserdimajas tuntud Rootsi indiefolgi artist José González koos rahvusvahelise muusika- ja kunstirühmitusega The String Theory.  Kontserdi erikülalisena astub üles Eesti laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja.

Mick Pedaja on Raplast pärit muusik ja helilooja, kes kerkis laiema avalikkuse tähelepanu orbiiti tänavuse muusikakonkursi „Eesti Laul“ finaalis oma paeluva sündimotiivi ja unistava sõnumiga pala „Seis“ esitusega. Muusikasõpradele varem peamiselt meloodilise post-rock’i ansamblist Micucu tuttava Pedaja soololoomingut võib kirjeldada kui elektrooniliste ja akustiliste elementide segu, milles töödeldud väljahelid kohtuvad kosmilise atmosfääriga ning eksperimentaalsed kõlad popitunnetusega.

Muusikakriitikud on tema muusikat võrrelnud näiteks Nick Drake’i, Joni Mitchelli ning Wild Beastsi loominguga, mehe enda sõnul on ta looming aga inspireeritud eeskätt inimestest tema ümber, loodusest, tunnetest ja olemisest üleüldse. 2014. aastal andis Mick välja oma esimese helikandja, EP “Ärgake”, mis sai tänavu järje täispika albumi “Hingake/Breathe” näol. Albumi valmisele aitasid kaasa Eesti produtsentide paremikku kuuluvad Raul Ojamaa ja Kostja Tsõbulevski ning sellel lõid kaasa mitmed külalismuusikud nagu Mari Jürjens, Kristjan Kallas, Marten Kuningas ja Martin Kuut. Hetkel on Mick pühendunud uuele materjalile, sealhulgas Martti Helde filmi “Skandinaavia vaikus” heliriba loomisele.

[youtube]https://youtu.be/ZBtZYESsi9A[/youtube]
Noormehe sõnul on tal äärmiselt hea meel José Gonzaleze kontserdi erikülalisena üles astuda: „Olen José’d kuulanud juba ammu ja ta on mind väga palju inspireerinud. Mulle tundub, et aina rohkem hakkavad unistused täituma ja ülespoole liikuma. Eks näeme, mis tulevik toob. Sel teemal on mu sõber Hele Sits öelnud väga hästi: “Saa iseenda suurimaks unistuseks. Seejärel tee see unistus teoks.““

Kontserdi peaesineja, Argentiina päritolu Rootsi indifolgi tähe José Gonzáleze loomingut on mõjutanud nii klassikaline kitarrimäng, Kuuba nueva trova pärand, hardcore-punk ja postrock kui inimõigused ja moraalidilemmad. Laiema tuntuseni jõudis The Knife loo „Heartbeats“ cover’iga, mis kõlas Sony Bravia kuulsas “värviliste pallidega“ reklaamis. Seda Gonzáleze 2003. aastal ilmunud ja plaatinanormi jagu müünud debüütalbumilt “Veneer” pärinevat lugu on Spotify’s tänaseks striimitud üle 150 miljoni korra. Publiku- ning kriitikamenu saatsid ka Gonzáleze 2007. aasta albumit “In Our Nature” ning mullu ilmunud õhulise helitekstuuriga albumit “Vestiges & Claws”. Lisaks kolmele sooloalbumile on ta üllitanud kaks täispikka plaati koos oma bändiga Junip.

Viimastel aastatel on mitmekülgne muusik löönud kaasa ka nüüdisklassika ja elektroonika äärealadel seikleva kammerorkestri ja omalaadse mõttekoja The String Theory  tegemistes ning just selle kooslusega astutakse üles ka Nordea Kontserdimajas. The String Theory loodi 2006. aastal Berliini audiovisuaalse artpunk duo Warren Suicide liikmete PC Nackti ja Cherie eestvedamisel ning mõned aastad hiljem laienes nende tegevus ka Rootsi, José Gonzáleze kodulinna Göteborgi. Lisaks Gonzálezele on selles rahvusvahelises koosluses osalenud teiste seas Rootsi artistid  El Perro Del Mar ja Wildbirds & Peacedrums ning USA post-hardcore maestro Daniel Higgs.

[vimeo]https://vimeo.com/19527835[/vimeo]

 

2017. aasta jaanuaris Rootsist algav José Gonzáleze ja The String Theory Euroopat ning Ameerikat hõlmav kontserttuur on jätkuks nende 2011. aastal toimunud ülimenukale Euroopa turneele.

José Gonzáleze ja The String Theory kontsert Tallinnas Nordea Kontserdimajas toimub 3.veebruaril 2017. Uksed kontserdile avatakse kell 18.00.

Piletid hinnaga 25€ – 50€  on müügil Piletilevis

Kontserdi korraldaja on Musiccase OÜ, meediapartner Eesti Meedia.

 

Samal teemal:

Rootsi indiefolgi täht José González ja avangardorkester The String Theory esinevad veebruaris Nordea Kontserdimajas 

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem