News

Rufus Wainwright plaanib kuulata värsket Malcolm Lincolni plaati!

Kuupäev

Täna Eestisse saabuva Rufus Wainwrighti turneevarustusse kuulub ka värske Malcolm Lincolni plaat

Laupäeva õhtul kohtus Oslos Rufus Wainwrightiga Malcolm Lincolni Robin Juhkental, et rääkida telekaamerate ees maailmakuulsa laulja- lugudekirjutajaga muusikast, tuuritamisest ning ka oma värskest debüütalbumist „Loaded With Zoul“, mis ilmus eelmisel nädalal maailma suurima muusikakompanii Universal Musicu alt

Kanada ja Eesti staaride kohtumine toimuva turnee järjekordse väljamüüdud kontserdi. Robin Juhkentali jaoks oli see esimene kord intervjueeritava asemel hoopis intervjueerija rollis olla ning kaks andekat lauljat-lugudekirjutajat sattusid omavahel kohe jutusoonele. Vestluses Robiniga selgus, et Rufus Wainwright ootab Tallinna kontserti erilise elevusega ning peab Eestit oma tuuri kõige eksootilisemaks sihtkohaks. Rufus Wainwright oli kursis Eesti kommunistliku minevikuga ning tundis siirast huvi meie riigi käekäigu vastu, juttu tuli ka Arvo Pärdist, kelle suur austaja Wainwright on.

Robin Juhkental kinkis Rufusele ka verivärske Malcolm Lincolni debüütalbumi „Loaded With Zoul“, mida Wainwright lubas kindlasti oma turnee ajal kuulata, rõõmustades, et nad jagavad sama plaadifirmat. Wainwright avaldas Robinile tunnustust, et Malcolm Lincoln sai oma esimese albumi Universal Musicu laadse võimsa muusikakompanii alt välja anda ja jagas Eesti kolleegile natuke ka oma kogemusi ja nippe rahvusvahelise muusikaturu kohta.

Ligi 10-minutilist täispikka intervjuud, milles tuleb lähemalt juttu Rufus Wainwrighti kontserdist, tuurist ning mõtetest ja tunnetest uue albumi „All Days Are Nights: Songs for Lulu“ kohta, saab näha esmaspäevases ETV hommikusaates Terevisioon.

Tunnustatud Kanada laulja-lugudekirjutaja Rufus Wainwright annab oma uue albumi Euroopa-tuuri raames kontserdi TÄNA, 24. mail Tallinnas, Nokia Kontserdimajas. Intervjuus Robinile rääkis Rufus, et kontserdi esimeses osas ootab ta publikult täielikku vaikust ning palub mitte plaksutada – oluline osa sellest etteastest on Guardiani poolt meie aja üheks olulisemaks kunstnikuks nimetatud Douglas Gordoni filmil, mis kuvatakse kontserdisaali hiigelekraanile. Kontserdi teine osa on salongilik ja meeleolukas – R ufuse tuntumad lood vaheldumisi teravmeelse artisti sädelevate kommentaaride ja lõbusate jutustustega. „Rufus Wainwright on tõeliselt peenetundeline muusik, samas ka super meelelahutaja – riietatud dramaatilisse kostüümi, taustaks moodne visuaalkunst, viib ta kuulaja hoobilt oma maailma“, kommenteerib Eesti Laulu peaprodutsent ja Raadio2 juht Heidy Purga, kellel õnnestus ka laupäeval Oslos kontserdist osa saada.

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem