News

Rufus Wainwright 24. mail Tallinnas

Kuupäev

Geniaalne laulja-lugudekirjutaja Rufus Wainwright, kelle ekstravagantselt külluslik ja teatraalne, samas tundlik ja maitsekas muusika on mõjutatud nii ooperist ja kabareest kui folgist ja estraadist, Edith Piafist, Judy Garlandist, George Gershwinist, Johann Sebastian Bachist, sündis aastal 1973 folkmuusikute Loudon Wainwright III ja Kate McGarrigle peres, kust nutika popmuusika austajate rõõmuks on sirgunud ka indie-folk lauljanna Martha Wainwright.

Auhindadest ja kriitikute kiitusest Rufusel puudu ei ole olnud, talle kulub Grammy ja Brit Awardi nominatsioon, teda on korduvalt erinevatel auhinnatseremooniatel parimaks lugudekirjutajaks nimetatud ja “planeedi parim lugudekirjutaja” tiitli on talle omistanud ka Sir Eltor“.

Eelmise aasta üheks tähtsündmuseks oli Rufusele tema esimese isikliku ooperi Prima Donna lavale jõudmine rahvusvahelisel Manchester Festivalil ning lisaks kirjutas ta muusika Shakespeare’i sonettidele Robert Wilsoni lavastuses ja Berliner Ensemble’i esituses.

Rufus Wainwrighti kuues oodatud stuudioalbum “All Days Are Nights: Songs For Lulu” ilmub 12. aprillil ning võrreldes tema eelneva külluslikult orkestreeritud plaadimaterjaliga, on uus plaat vägagi minimalistlik ja intiimne. Plaadil on 12 intensiivset, isiklikku ja tundeküllast lugu, esitajaks vaid Rufuse tundlik vokaal ja tema grand piano. “Ooperis 70-liikmelise orkestri taha peitudes võib mugavalt kõik vead tuubamängija kaela ajada,” seletab Rufus muiates, “kui sel albumil kardinad avanevad, olen ma täiesti omapead.”

Wainwrighti kevadsuvise albumituurituuri visuaalse kujunduse on loonud Guardiani hinnangul meie generatsiooni üks silmapaistvamaid kunstnikke Douglas Gordon, Rufus jõuab Tallinnasse oma Euroopa tuuri raames, mille avakontsert toimub 13. aprillil Londoni kuulsas Sadler’s Wells teatris ning jõuab läbi Skandinaavia ka Tallinnasse, jäädes tuuri ainsaks kontserdiks Baltikumis.

Kontserdi piletid on müügil esmaspäeval, 15. märtsil kell 10:00 nii Piletilevis kui Ticketpros, kontserdiklubi liikmetele 12. märtsil.

Vaata veel:
myspacefacebookwikipediacommunity

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem