News

Station Narva 2021 festivali muusikaprogramm on augustiks valmis. Festivali peaesinejad on Roni Size ja GusGus

Kuupäev

Station Narva 2021 festivali esineb 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist
Station Narva 2021 festivali esineb 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist
  • Station Narva 2021 festivali muusikaprogramm avalik!
  • Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis esineb 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist. Lisandunud on 9 uut esinejat
  • Uue albumi tuuriga jõuab Narvasse Islandi elektroonilise tantsumuusika täht GusGus
Station Narva 2021 festivali esineb 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist
Station Narva 2021 festivali esineb 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist

Augusti avanädalal Narvas toimuva muusika- ja linnafestivali Station Narva uute esinejate seas on Islandi elektroonilise tantsumuusika teerajaja GusGus, Soome laulja ja produtsent New Ro ning Eesti artistid Yasmynist Kino laule tõlgendava Stanislav Bulganini ja Janno Reimi duoni.

6. ja 7. augustil esinevad Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis kokku 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist. Varem väljakuulutatuile, kelle seas on Briti d’n’b ässad Roni Size ja Dynamite MC, Islandi elektroonikatrio Vök, Tatari-Vene duo AIGEL ning Eesti muusika maestrod Sven Grünberg ja Vaiko Eplik, on lisandunud 9 uut esinejat.

Station Narva publikut ka 2019. aastal oma kõrgläikese produktsiooni ja vankumatu technosouli pulsiga lummanud Islandi elektroonilise tantsumuusika teerajaja GusGus naaseb piirilinna etteastega, millega liitub samuti tänavusel festivalil esineva Islandi grupi Vök laulja Margrét Rán, kelle hääl kõlab ka GusGusi 23. juulil ilmuval uuel stuudioalbumil „Mobile Home”. GusGusi soundimeistri Biggi Veira ja laulja Daníel Ágúst Haraldssoni sõnul avab tulevane plaat akna düstoopilisse, masinate poolt vallutatud maailma, milles sihitult ekslevate hingede ainsaks eesmärgiks on hedonistlik naudingute jaht.

Kollektiiv täidab oma lubaduse piirilinna tagasi tulla uue albumi maailmaturnee raames. Meenutades oma kahe aasta tagust Narva esinemist, ütlevad islandlased: „Station Narva mõjus meile nagu lööklaine! Narva asub üsna ainulaadses kohas Venemaa ja ülejäänud Euroopa vahel, toimuvale. Oli au sellest osa saada ja tuleme siia taas ilma vähimagi kõhkluseta esinema!”

„See, et GusGusi klassi artistid soovivad Station Narvale tagasi tulla oma uut muusikat esitlema, tähendab üht – festival on jõudnud rahvusvahelisele muusikasündmuste kaardile,” ütleb Station Narva peakorraldaja Helen Sildna.

Välisartistidest on kavasse lisandunud ka Soome skenes oma vokaalse võimekuse, huumori ja 80-90ndate viidetest pungil debüütalbumiga „late bloomer” laineid lööv laulja ja produtsent New Ro ehk Ronja Stanley.

Festivali kava on täiendust saanud ka tervelt seitsme kodumaise nimega. Narva Muuseumi Dormitoovad festivalile Yasmyn ning produtsent ja DJ Caspar Mágus. Südasuvise tiksuga muusikat on muuseumi pealaval ja hoovialal valimas ka helilooja, produtsent ja DJ Sander Mölder.

Jõeäärses kultuuriklubis Ro-Ro esitleb pealinna kunstpungi bande Saint Cheatersburg oma tänavu taasilmunud plaati „Juan Raton” ning Narva meloodilise poprocki grupp Pale Alison oma uusimat loomingut. 7. augusti ööl festivalile punkti paneva jätkupeo avab Ro-Ro klubi õuealal spetsiaalse tule- ja valgusshowga tulevikufolgi bänd OOPUS.

Station Narva 2021 muusikaprogramm päevade kaupa:

Reede, 6. august

  • Narva Muuseum: GusGus (IS), Vök (IS), Sven Grünberg ja Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel: „Hingus“ (EE), Vaiko Eplik ja Eliit (EE), View (FI), The RIG (RU), Discourse Synthetique (RU), YASMYN (EE); HUNT (EE), Caspar Mágus (EE), Sander Mölder (EE)
  • Art Club Ro-Ro: Saint Cheatersburg (EE), Pale Alison (EE)

Laupäev, 7. august

  • Narva Muuseum: Roni Size feat. Dynamite MC (UK), AIGEL (RU), Kristjan Randalu (EE), Holy Motors (EE). New Ro (FI), Avenue (EE), Modulshtein (EE), Kino laulud: Stanislav Bulganin ja Janno Reim (EE)
  • Art Club Ro-Ro: OOPUS (EE) valgusshow ja Station Narva jätkupidu

Tänavu neljandat korda toris OBJEKT ettevõtluspäev.

6. ja 7. augusti päevases kavas on seiklusretk linna piiril asuvatesse daatšadesse, narvapärane hommikusöök ja tasuta kontserdid üle linna. 6. ja 7. augusti õhtuse muusikaprogrammi süda on Narva Muuseum koos ajaloolise Hermanni Linnusega, kus festivalikülalistele pakutakse ka võimalust kogeda öist muusemimiljööd. Hilistel öötundidel jätkub muusikafestival Narva jõe äärses kultuuriklubis Ro-Ro, kus pannakse laupäeval, 7. augustil festivalile punkt ansambli OOPUS valgusshow ja Station Narva jätkupeoga.

Station Narva ettevõtluspäeva ja linnafestivali programm kuulutatakse välja juuli jooksul.

Station Narva 2021 festivalipassid hinnaga 35 eurot ja päevapiletid hinnaga 25 eurot on müügil Piletilevis. Festivalinädalal maksavad passid 45 eurot.

Festivalipass tagab sissepääsu 6.–7. augustil Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis toimuvale ettevõtluspäevale (eelregistreerimise alusel).

Station Narva festivali korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Koostööpartnerid: Narva Muuseum, Art Club Ro-Ro, loomeinkubaatonia OÜ.

Festivali meediapartnerid on Postimees Grupp ja Põhjarannik/Severnoje Poberežje.

Festivali toetavad Narva Linn, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital, Soome Instituut ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Station Narva rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Festivali korraldatakse vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Station Narva 2021 artistid

Jaga
Categories Tags

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem