News

Tallinn Music Week avaldas festivaliprogrammi – 233 artisti 20 riigist!

Kuupäev


Aprilli esimesel nädalavahetusel, 4.-6. aprillil muutuvad Tallinna olulisemad muusikaklubid, teatri- ja kontserdisaalid, baarid ning kohvikud taas muusikasõpradest ja artistidest kihavaks festivalitandriks. Juba viiendat korda pealinna vallutaval talendifestivalil Tallinn Music Week astub tänavu üles 233 artisti 20 riigist, neist 165 esinejat Eestist. Festivalipasside müük Piletilevis on juba alanud ning kontsertide üksipiletid tulevad müüki 1. märtsil.

TMW üha rahvusvahelisemaks ja mitmekülgsemaks muutunud esinejate rivi on viie aasta tagusega võrreldes pea neljakordistunud ning muusikastiilide skaala ulatub klassikalisest muusikast pungini, folgist metalini ja jazzist dubstepi ning hip-hopini. Eksootilisemate külaliste seas saab teiste seas näha graffiti-kunstnikest dubstepi staare 3421 Iisraelist, ainulaadset kunstrokk-folk triot FolkMashina Valgevenest ning trompetivirtuoosi Adan Delgado Illada’t Hispaaniast. Gruusiast saabub tosinapealine meestekoor Iberi Choir ning Burjaatia vabariigist traditsioonilist Mongoolia ja Burjaatia muusikat esitav kollektiiv Namgar.

Rahvusvaheliselt juba tuntumaist nimedest astuvad festivalil üles meloodilise indie punt Me and My Drummer Berliinist, tantsulise elektroonika piire nihutav Euroopa festivalide lemmik Rangleklods Taanist ja suurtele rahvusvahelistele lavadele lennutatud plikade elektro-punk duo LCMDF Soomest. Põhjanaabrite seast on TMW kavasse sel korral pääsenud koguni 26, Venemaalt ja Leedust 6 ning Taanist ja Suurbritanniast 5 artisti. Vaata artistide nimekirja.

Tänavuse festivali raames tähistab oma 15. juubelit ka ülemaailmne produtsentide, DJ-de, vokalistide ja muusikaentusiastide iga-aastane töötuba Red Bull Music Academy, tuues oma sünnipäevaprogrammis piduliste ette nii kohalikud nimed, kes läbi aastate Academy üritustel üle maailma esinenud kui Ühendkuningriigi drum’n’bassi ja breakstepi legendi DJ Zinc’i. Rock Cafes toimub taas kahel õhtul ja kahes saalis võimas Tuborg Music Club, kus valikule lõuna- ja põhjanaabrite staaridest sekundeerivad kohalikud popartistid. Teist aastat esitleb kinos Sõprus oma programmi ka Positivus festival koos Läti plaadifirmaga I Love You Records.

Oma käekirja tutvustavad ka kohalikud ja välismaised plaadifirmad. 4.aprillil esitlevad oma artistivalikut Von Krahlis Eesti juhtivad indi-leibelid Eesti Pops ja Seksound ning 5.aprillil Sõpruses mainekas Briti plaadifirma Fat Cat Records. 6.aprillil toimuv Soome tunnustatud eksperimentaalse muusika plaadifirma Fonal Records esitluskontsert ning Stalker festivali raames esitleb uus Eesti plaadifirma Asfaldiulmad oma esimest väljaannet, milleks on mitmeid festivalil üles astuvaid Eesti kollektiive koondav kogumikplaat.

Koostöös oma pikaajalise partneriga Skype jätkab festival viiendat aastat Skype’s Go Change the World Award auhinna üleandmist ühele Eesti artistile. Võitja valivad välja Tallinn Music Week delegaadid ja välispressi esindajad koos Skype’i meeskonna ja publikuga. Auhinna vääriline artist peab omama värskeid ideid ja uuenduslikku DNA-d, olema originaalne, silmapaistev ja ka piisavalt professionaalne, et lüüa läbi rahvusvahelisel areenil. Skype’i auhind pannakse välja konkreetse eesmärgiga – pakkuda võitnud artistile võimalust oma karjääri heaks midagi vajalikku korda saata. Maineka tiitliga kaasneb rahaline auhind summas €3500.

Festivaliprogramm on valminud koostöös oluliste Eesti muusikaorganisatsioonidega: Raadio 2, Rada7.ee, Rock Cafe, Lejal Genes, Hard Rock Laager, Pigfarm Music, Made In Baltics management, Viljandi pärismusmuusika festival, Jazzliit ja Jazzkaar, Stalker festival, World Clinic, Manka Boutique Pop festival, Elwood Muusik, Hea Uus Heli, Eesti Heliloojade Liidu festival Eesti Muusika Päevad, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Muusika Arenduskeskus.

Jätkub ka linnalava programm, mis toob festivalimelu Tallinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse pealelõunaste tasuta kontsertidega.

Eelmisel aastal võttis TMWist osa 11 200 muusikasõpra, sel aastal ootame külalisi ka Lätist, Venemaalt ja Soomest. Festivali kodu, keskus ja ametlik hotell on Nordic Hotel Forum.

Festivali kava ja artistiinfo: www.tmw.ee

Festivalipassid hinnaga 35 € on saadaval alates 14. veebruarist 10:00 Piletilevis. 1. aprillist on festivalipassi hinnaks 50 €. EMT Topeltpluss kliendile on festivalipassid 20% soodsamad ja ISIC-kaardiga esimesed 100 passi hinnaga 30 €. Festivalipasse tuleb müügile piiratud kogus. Kontsertide üksikpiletid on müügil alates 1. märtsist.

Festivali partnereid ja toetajad:
Suurtoetajad: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Toetajad: Red Bull Music Academy, Tuborg Music Club
Partnerid: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Viru Keskus, EMAK, garage48, ISIC
Rahastajad: Kultuuriministeerium, Majandusministeerium, Kultuurkapital, Ameerika saatkond, EAS / Euroopa Regionaalarengu Fond

Festivali disain: AKU
Festivali veebileht: Velvet

Estonia.eu – positively surprising
visitestonia.com

Projekti toetust, et ühtlustada erinevate piirkondade arengut ning tugevdada majanduslikku ja ühiskondlikku sidusust Euroopa Liidus.

Jaga
Categories

Latest project

Eesti muusikaturu fookuspäev 2025

Näita rohkem