Uudised

Tallinn Music Week, PÖFF ja Eesti filmiklaster tutvustavad Eesti heliloojaid rahvusvahelisele filmitööstusele

Kuupäev

EFM2013Teist aastat tutvustavad Pimedate Ööde Filmifestival, Tallinn Music Week ja Eesti filmiklaster esinduslikku valikut kohalikest heliloojatest ja autoimub Von Krahli baaris Eesti filmimuusika esitluskontsert, kus astuvad üles Candy Empire Katja ja Ervini eri-setiga, Kali Briis, vonKuusk ja Sander Mölder. Sündmusele on oodata nii rahvusvahelisi filmitööstuse külalisi kui ka kõiki muusika- ja filmisõpru.

 

Esitluskontserdile eelnevalt on heliloojatel ja autoritel võimalik ennast ja oma muusikat tutvustada ka fokusseeritud pitching-sessioonil, publikuks rahvusvahelised filmiprodutsendid ja produktsioonifirmad. Samas tutvustatakse välisprodutsentidele ka filmimuusika salvestamisvõimalusi Eestis – nii orkestreid kui saale. Teiste hulgas on kohal ka briti produtsent, filmide “Andekas härra Ripley” ja “Mis vaevab Gilbert Grape’i” helipildi eest vastutanud Graham Walker ja mõjukas ameerika DJ ja produtsent, filmide “American Beauty” ja “Shrek 2” eest Grammy nominatsioonid pälvinud Chris Douridas. Sündmust külastab ka Hollywoodi delegatsioon Los Angelesist, sh menufilmide “Drive” ja “Dark Night” produtsendid.

Tänavuse PÖFFi raames jõuab Tallinnasse ligi 450 väliskülalist üle maailma: festivali programmis osalevate filmide esindajad – filmitegijad ja näitlejad, võistlusprogrammide žürii, Eesti filmiklastri tippsündmuse Industry @ Tallinn panelistid ja filmituru partnerid. Teiste hulgas on kohal produtsendid Ameerikast, Lõuna-Koreast, Kanadast ja Jaapanist ning tippfestivalide Cannes, Berlinale, Veneetsia ja Toronto esindajad. Lisaks veel Baltikumi filmitegijad, produtsendid, levitajad, rahastajad ja fondide esindajad, kes osalevad ka sündmusel “Baltic Event”.

“Eelmise aasta pilootprojekti suur menu kinnitas, et  Eesti filmiheliloojate loomingu, esitajate ning salvestusvõimaluste vastu on maailmas suur huvi. Hetkel on alustatud tööd Eesti-Korea esimese koostööfilmi muusika produtseerimiseks Eestis. Samuti on sündmuse tulemusel huvi tundnud stuudiote ja klassikalise muusika esitajate vastu mitmed Aasia produtsendid, kuna muusika ning hinnakvaliteet annab muude Euroopa riikidega võrreldes konkurentsieelise. Sestap võib loota, et showcase ürituse ning järjepidevate produtsentide abil leiab Eesti muusika tee rahvusvahelistesse menufilmidesse,” kommenteerib PÖFFi filmitööstuse programmi juht Sten Saluveer.

Eesti silmapaistvamate filmiheliloojate ja nende loominguga saab tutvuda veebilehel filmmusic.ee.

Eesti filmimuusika esitluskontserdi piletid on alates esmaspäevast, 19. novembrist hinnaga 8€ müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ning kontserdiõhtul kohapeal hinnaga 10€.

Eesti filmimuusika initsiatiivi koostööpartnerid on PÖFF, Tallinn Industry Days, Eesti filmitööstuse klaster, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond ja Tallinn Music Week. Sündmust rahastab EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga
Kategooriad

Uusimad projektid

Efterklang (DK)

Näita rohkem